Test Hizmetleri

Bir ürün tam üretime geçmeden ve ürün tüketicilere sunulmak için hazır olmadan önce, birçok nedenle bir dizi testlerden geçirilmesi gerekmektedir. Her şeyden önce bir ürünün, hedef kitlesi için kabul edilebilir durumda olması ve tüketicilerin kalite beklentilerini karşılaması gerekmektedir. Müşteri memnuniyetini sağlamak ve satış yapmak için, ürünlerin amacını yerine getirebilmesi ve verilen tüm sözleri karşılaması gerekmektedir. İşletmeler, ürünler perakende raflara sıralanmadan önce bu ürünleri bir dizi teslerden geçirmek ve bu ürünlerin müşteri memnuniyeti sağlayacağından emin olmak zorundadır.

Test Hizmetleri

İlk tasarım çalışmaları sırasında, ürünleri toplu olarak üretmek için işletmeler belli bir yatırım yapmaktadır. Bu bakımdan ürün testi sonuçları, bu ürünlerin kalitesini ve işlevselliğini kanıtlamaktadır. Eğer bu bir buluşsa ve ilk defa tüketicilere sunulacak bir ürün ise, işletmenin patent elde etmesinde testlerin fonksiyonu çok fazladır.

İşletmeler herhangi bir ürünü satışa çıkarmadan önce, tamamen güvenli olduğunu kanıtlamak zorundadır. Gelişmiş laboratuvarlarda yaptırılacak ürün testleri ile örneğin elektrikli ve elektronik cihazların, kullanım için güvenli olduğu kanıtlanmış olmakta ve bu ürünler satışa sunulmadan önce potansiyel olarak tehlike yaratabilecek herhangi bir kusur tespit edilmektedir.

Ayrıntılı ürün testlerinin bir amacı da, ürünlerin ilgili yasal düzenlemelere uygun olmasını sağlamaktır. Çoğu durumda, ürün test sonuçları ile ürünlerin yasal düzenlemelere uygun ve güvenilir olduğu tespit edilmiş olmaktadır.

EUROLAB, güçlü bir teknolojik altyapıya ve eğitimli ve deneyimli bir çalışan kadrosuna sahiptir ve test hizmetleri kapsamında başlıca şu hizmetleri vermektedir:

  • Medikal test laboratuvarı hizmetleri (biyouyumluluk testleri, akut sistemik toksisite testleri, bakteriyel endotoksin testleri, biyolojik yük testleri, biyomekanik ımplant yorulma testleri, dağıtım döngüsü testleri, emme kapasitesi testleri, genotoksisite testleri, hızlandırılmış stabilite testleri, irritasyon testleri ve daha onlarca test)
  • Elektriksel test laboratuvarı hizmetleri (antistatik testler, IECEE CB şeması testleri, CE ürün testleri, dielectric strength testleri, EMC elektromanyetik uyumluluk testi, EMI elektromanyetik bağışıklık testleri, ErP - ECO-Design testleri, halojen free (HF) testleri, IK darbe koruma testleri, IP (ingress protection) testleri ve daha onlarca test)
  • Çevre test laboratuvarı hizmetleri (atık testleri, emisyon testleri, enerji testleri, hava akış testleri, hava kalitesi testleri, iklim değişimi testleri, imisyon testleri, temiz oda testleri, toprak testleri, rüzgar dayanım testleri ve daha onlarca test)
  • Gıda test laboratuvarı hizmetleri (ekotoksikoloji testleri, gıda fiziksel analizler, GDO genetiği değiştirilmiş mikroorganizma analizleri, gıda kalıntı analizleri, gıda katkı analizleri, gıda kimyasal analizler, ambalaj migrasyon testi, gıda mikotoksin analizleri, gıda mikrobiyolojik analizler, gıda mineral analizleri ve daha onlarca test)

EUROLAB, bu sayılanlar dışında yüzlerce farklı test hizmetleri verirken, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara, dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uymaktadır ve kaliteli, hızlı, kusursuz ve güvenilir bir hizmet vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp