Palet ve Konteyner Testleri
Özel Test Laboratuvarı Hizmetleri

Palet ve Konteyner Testleri

Paletler tüm sektörlerde çok önemlidir ve kullanılmaktadır, çünkü neredeyse tüm ürünler üretim ve satış sürecinde bir palet üzerinde gönderilmektedir. Bir palet güvenli ve sağlam bir platform sağlamayacak olursa, işletmeye büyük zararlar doğurabilir. Bu yüzden paketlenmiş ve istiflenmiş ürünlerin çeşitli ağırlıklara, boyutlara ve şekillerine dayanabildiklerinden ve çalışmaya devam edeceklerinden emin olmak için paletlerin titizlikle test edilmesi gerekmektedir. Forkliftler ve vinçlerin yardımı ile paletlerin depolar arasında düzenli olarak taşınması ve kamyon, tren ve gemilerde binlerce kilometre yol kat edebilmesi buna bağlıdır.

Palet ve Konteyner Testleri

Palet testi, farklı yükleme ve destek koşulları altında paletin güvenli yük kapasitesini belirlemektedir. Palet testlerinde ayrıca bir paletin dayanıklılığını ve palet tasarımına dayanan titreşim geçirgenliğini de tespit edilmektedir.

Bir palet testinin amacı, farklı palet tasarımlarını, malzemelerini ve performanslarını karşılaştırmaktır. Paletin tüm yönlerini değerlendirmek için birçok laboratuvar testleri yapılmaktadır. Ancak en önemli palet testleri, palet tasarımı için şu üç parametreye odaklanmaktadır: dayanıklılık, sağlamlık ve işlevsellik. Paletin dayanım ve sertliğinin test edilmesi, birim yük için hayati öneme sahiptir. Paletler forkliftler ile taşınırken, titreşim ve sıkışma gibi birçok tehlikeye maruz kalır. Palet bu yüzden, aynı anda birden fazla tehlikeye dayanacak kadar dayanıklı olmak zorundadır. Paletlerin ayrıca boyut, otomatik ekipman ve depo alanı gibi belli sınırlamalar dahilinde çalışması gerekmektedir.

Aynı şekilde taşıma sırasında paletlerin konduğu konteynerlerin de güvenlik ve sağlamlık açısından testleri yapılmaktadır.

EUROLAB, özel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında palet ve konteyner test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Özel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen palet ve konteyner test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka özel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp