CS103 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Anten Girişi İntermodülasyon Testleri (15 kHz - 10 GHz)
MIL-STD-461 Testleri

CS103 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Anten Girişi İntermodülasyon Testleri (15 kHz - 10 GHz)

CS103 iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi intermodülasyon standardı, iletilen duyarlılık, intermodülasyon, anten girişi ve alıcılar ve alıcı vericiler gibi konular için test yöntemleri açıklayan bir standarttır. Bu standart, gemiler, denizaltılar, uçaklar, askeri uçaklar ve uçuş hatları, deniz kuvvetleri uçakları, hava kuvvetleri uçakları, fırlatma araçları dahil uzay sistemleri, kara kuvvetleri, deniz kuvvetleri ve hava kuvvetleri ekipmanlarını kapsamaktadır. Bu test gereksinimi, tedarik şartnamesinde belirtildiği şekilde, iletişim alıcıları, RF yükselticileri, alıcı vericiler, radar alıcıları, akustik alıcılar ve elektronik savaş alıcıları gibi ekipman ve alt sistemler için 15 kHz ila 10 GHz arasında frekans değerleri için uygulanmaktadır.

CS103 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Anten Girişi İntermodülasyon Testleri (15 kHz - 10 GHz)

Bu gerekliliğin amacı, antene bağlı alıcı alt sistemlerin, alt sistemdeki potansiyel intermodülasyon ürünlerinden kaynaklanan sinyallere verdiği tepkiyi kontrol etmektir. Geliştirilen alt sistem tasarımları çok çeşitlidir ve işletmeler bu tür bir gereksinimin uygulanabilirliğini ve uygun sınırları belirlemek zorundadır. Ayrıca alt sistemin sinyal işleme özellikleri ve gerekliliği doğrulamak için kullanılacak özel test prosedürleri ile tutarlı olan koşullar belirlenmelidir.

Geliştirilmekte olan çok çeşitli alıcı tasarımları yüzünden test prosedürleri geliştirilmeden önce, alıcının özel işletme özellikleri için gereklilikler oluşturulmalıdır.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CS103 iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi intermodülasyon testleri (15 kHz - 10 GHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CS103 iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi intermodülasyon testleri (15 kHz - 10 GHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp