Emisyon Testleri
Çevre Test Laboratuvarı Hizmetleri

Emisyon Testleri

Motorlu araçların emisyon testleri, sadece araçlar için değil, belki daha fazla çevrenin korunması açısından önemli ve faydalıdır. Emisyon testleri, yanmalı motorlardan yayılan tehlikeli madde seviyelerini kontrol etmek için yapılmaktadır. Özellikle kentsel bölgelerde emisyon testleri zorunludur. Emisyon testlerinin amacı, aracın bıraktığı kirletici madde miktarını azaltmaktır. Bu kirleticiler insan sağlığına ve doğal çevreye zarar vermektedir. Emisyon testleri sayesinde hava kalitesi iyileşmeye başlamıştır. Emisyon testlerinden geçen araçlar, verimli bir şekilde çalışırken, mümkün olan en az miktarda kirletici madde üretmektedir. Araç üreticileri de diğer yandan aracın ürettiği kirletici miktarını düşürecek önlemler almaya çalışmaktadır.

Emisyon Testleri

Emisyon testleri çerçevesinde, farklı motorlar ve farklı model araçlar için tekrarlanabilir ve karşılaştırılabilir egzoz emisyon ölçümleri yapılmaktadır. Bu testler, motorun çalıştığı çok spesifik koşullarda yapılmaktadır. Bir test döngüsünde belirtilen parametreler çalışma sıcaklığı, yük ve hız gibi çeşitli koşullar içermektedir. Bu testlerde, aracın karşılaşabileceği gerçek dünya koşulları simüle edilmektedir.

Emisyon testi, araçların motorundan çıkan tehlikeli madde seviyelerini kontrol etmek içindir. Bu sayede çevreye salınan zararlı kirletici madde miktarı düşürülmektedir. Bu testler ayrıca genel hava kalitesinin iyileşmesine de odaklanmaktadır. Standart bir yanmalı motor çevreye çok sayıda kirletici madde salmaktadır. Bunlar insanlar ve hayvanlar için zararlıdır. Havaya yayılan partiküller solunum sorunlarına neden olmaktadır. Yayılan karbon dioksit ise, çevreye zarar vermenin yanı sıra küresel ısınmanın da başlıca sorumlusu olan bir sera gazıdır.

EUROLAB, çevre test laboratuvarı hizmetleri kapsamında emisyon test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Çevre test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen emisyon test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka çevre test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp