ECE R-75 Motosiklet ve Mopet Lastiklerinin Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-75 Motosiklet ve Mopet Lastiklerinin Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-75 regülasyonu, motosiklet ve mopet lastiklerinin onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, motosiklet ve mopedler için pnömatik lastiklerin onaylanmasına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Bu teknik düzenleme L1, L2, L3, L4 ve L5 kategorilerdeki araçlar için yeni pnömatik lastikler için geçerlidir.

ECE R-75 Motosiklet ve Mopet Lastiklerinin Onayı

Ancak bu degülasyon, karayolu hizmeti için uygun olmadığı işaretlenmiş, yol dışı kullanımı için özel olarak tasarlanan lastik tipleri ve sadece yarışmalar için tasarlanan lastik tipleri için geçerli değildir.

Bir tip pnömatik lastiğin onaylanması için başvuru, üretici frma veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Bu başvuru sırasında, lastik ebadı, kullanım kategorisi (normal, özel, kar veya moped), yapısal özellikleri (diyagonal veya yanlı kat, yanlı kuşak veya radyal), hız kategorisi, lastiğin yük kapasitesi endeksi, lastiğin iç lastikle veya iç latiksiz kullanılacağı bilgisi, lastiğin normal veya güçlendirilmiş olup olmadığı, motosiklet türevleri için katma lastik sayısı, toplam kesit genişliği ve toplam çapı, lastiğin monte edilebileceği jantlar ve test ve ölçüm basınç değerleri, onay testlerinden sorumlu olan teknik servise teslim edilir.

Teknik serviste yapılacak testlerde dikkate alınacak bütük gereklilikler regülasyonda yer almaktadır. Buna göre, onaylanmak üzere gönderilen pnömatik lastik bu gereklilikeri yerine getiriyorsa, o tip lastiğin onayı verilir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-75 Motosiklet ve mopet lastiklerinin onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-75 Motosiklet ve mopet lastiklerinin onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp