MIL-STD-2361 Testleri (Dijital Yayınların Geliştirilmesi)
Askeri Testler

MIL-STD-2361 Testleri (Dijital Yayınların Geliştirilmesi)

MIL-STD-2361 savunma standardı, dijital yayınların geliştirilmesi amacı ile tasarlanmıştır. Bu standart, ordunun idari ve teknik ekipman yayınlarının dijital gelişimi, edinimi ve teslimatı için genişletilebilir işaretleme dili (XML, Extensible Markup Language) gereksinimlerini belirlemektedir. Aynı zamanda bu standart, ordu eğitimi ve doktrin yayınlarının dijital gelişimi, edinimi ve sunumu için standart genelleştirilmiş işaretleme dili (SGML, Standard Generalized Markup Language) gereksinimlerini de belirlemektedir. Bu gerekliliklere uygun olarak hazırlanan veriler, heterojen veri kaynaklarından yayınların otomatik olarak depolanmasını, alınmasını, değiştirilmesini ve işlenmesini kolaylaştırmaktadır.

MIL-STD-2361 Testleri (Dijital Yayınların Geliştirilmesi)

Kısaca MIL-STD-2361 standardı ordu idari, eğitim, doktrin ve teknik donanım yayınlarının dijital gelişimi, satın alınması ve sunulması ile ilgilidir. Bu standart kapsamında ordu yayınları, SGML / XML gereksinimleri yayın türlerine göre ayrılmıştır. Standardın yapısında, idari yayınlar, eğitim ve doktrin yayınları, teknik ve ekipman yayınları ve küresel savaş destek sistemi için belli bölümler bulunmaktadır.

Söz konusu standart, fonksiyonel gereksinimlere uygun olarak geliştirilen teknik kılavuzlar için XML gereksinimlerini, küresel savaş destek sistemini ve ordu için geliştirilen bakım verilerinin raporlamasını içermektedir. XML gereklilikleri, elektronik ve etkileşimli elektronik yayınların geliştirilmesi, satın alınması ve teslimi için geçerlidir.

Kısaca bu askeri standart, SGML ve XML’in özel uygulamasına uygun olarak biçimlendirilmemiş metnin işaretlenmesi için bir prosedür ve semboloji yöntemi sunmaktadır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-2361 testleri (dijital yayınların geliştirilmesi) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-2361 testleri (dijital yayınların geliştirilmesi) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp