RE102 Işıma Yoluyla Yayınım Elektrik Alanı Testleri (10 kHz - 18 GHz)
MIL-STD-461 Testleri

RE102 Işıma Yoluyla Yayınım Elektrik Alanı Testleri (10 kHz - 18 GHz)

RE102 ışıma yoluyla yayınım elektrik alanı testleri standardı da aynı RE101 standardı gibi, elektrikli veya elektronik bir cihazdan ve üzerindeki kablolardan havaya yayılan istenmeyen sinyalleri ölçmek için bir test yöntemi sunmaktadır. Kontrol edilmemiş bu tür sinyaller başka ekipman kablolarına bağlanır veya ekipman şasisine ve iç iletkenlere girebilir. Bu istenmeyen sinyaller, ekipman iletkenlerinde akımı indükleme potansiyeline sahiptir ve zararlı girişimlere neden olmaktadır.

RE102 Işıma Yoluyla Yayınım Elektrik Alanı Testleri (10 kHz - 18 GHz)

RE102 testleri, emisyonların dar bant veya geniş bant olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmadığını belirlemek için yapılmaktadır. Sınırlar, geniş bant emisyonlarının genlik bakımından daha yüksek olmasına izin vermektedir. Çünkü bu tür bir gürültü, insan duyularına daha iyi etki etmektedir.

RE102 gereklilikleri test edilen ekipman ve ilgili kablolardan kaynaklanan elektrik alan emisyonları için geçerlidir. Gereksinimlerin temel amacı, hassas alıcıları, alıcı ile bağlantılı antenler ve birleştirilmiş girişimlerden korumaktır.

RE102 test yöntemi, yayılan emisyonlar ve elektrik alanı gibi konulara odaklanmaktadır.

Gereklilikler şu şekildedir: toprak 2 MHz ila 18 GHz arası, gemiler 10 kHz ila 18 GHz arası, denizaltılar 10 kHz ila 18 GHz arası, deniz kuvvetleri uçakları 10 kHz ila 18 Ghz arası, hava kuvvetleri uçakları 2 MHz ila 18 GHz ve alanlar 10 kHz ila 18 GHz arası.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında RE102 ışıma yoluyla yayınım elektrik alanı testleri (10 kHz - 18 GHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen RE102 ışıma yoluyla yayınım elektrik alanı testleri hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp