MIL-STD-1760 Testleri (MIL-STD-1553'ten Türetilmiş Akıllı Silah Arayüzü)
Askeri Testler

MIL-STD-1760 Testleri (MIL-STD-1553'ten Türetilmiş Akıllı Silah Arayüzü)

MIL-STD-1760 standardı yayınlanmadan önce, bir uçak ve taşıdığı ekipman tipik olarak birbirlerinden bağımsız olarak veya sadece birbirleri için geliştirilmiştir. Bu durumda, uçak ve ekipman elektrik ara bağlantı gereklilikleri ortaya çıkmış, ekipman arayüzü tasarımları çoğalmaya başlamış ve düşük birlikte çalışabilirlik seviyeleri meydana gelmiştir. Bu teknolojik karmaşada uçak sistemlerinde kontrol edilmesi gereken daha karmaşık fonksiyonlar ve bazı problemler ortaya çıkmıştır.

MIL-STD-1760 Testleri (MIL-STD-1553'ten Türetilmiş Akıllı Silah Arayüzü)

Hedeflenen, çok çeşitli sistemlerle uyumlu uçaklar geliştirmektir. MIL-STD-1760 standardı, uçaklar ve sistemler için standart bir elektrik ve fiber optik ara bağlantı sistemi tanımlamak ve bu hedefi desteklemektir. Bu ara bağlantı sistemi, standart bir konektör, standart bir sinyal seti ve sistemin kontrol edilmesi, izlenmesi ve serbest bırakılması için standart seri dijital veri arayüzünün kullanılmasına dayanmaktadır.

Söz konusu yeni standart, MIL-STD-1553 standardından türetilmiştir ve yeni ve mevcut tüm uçaklara ve yeni sistemlere uygulanması sağlanmıştır. Aynı zamanda uçak ve sistem arayüzlerinde gerekli olan sinyal sayısını ve çeşitliliğini önemli ölçüde düşürmüş ve dengelemiş ve yönetim sistemleri üzerindeki etki en aza indirilerek sistemlerin birlikte çalışabilirliği arttırılmıştır.

Diğer yandan bu standart, mekanik, aerodinamik, lojistik ve operasyonel uyumluluk gereksinimlerini karşılamamaktadır. Ayrıca boyut, şekil, yük, açıklık ve fonksiyonel sınırlamalar belirtilmediği için, sistemlerin uçakta tam işlerliği garanti edilmemektedir. Keza sistemlerin acil durum tespiti için sinyaller belirtilmemiştir. Kısaca bu standart, uçakta veya sistemlerde EMI / EMC gereksinimlerini belirlemeye çalışmamakta, ancak bu gereksinimleri karşılayabilecek bir arayüz tanımlamaktadır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-1760 testleri (MIL-STD-1553’ten türetilmiş akıllı silah arayüzü) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-1760 testleri (MIL-STD-1553’ten türetilmiş akıllı silah arayüzü) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp