Dağıtım Döngüsü Testleri
Medikal Test Laboratuvarı Hizmetleri

Dağıtım Döngüsü Testleri

Amerikan Test ve Malzeme Kurumu (ASTM) tarafından geliştirilen ASTM D4169-16 standardı, nakliye konteynırları ve sistemlerinin performans testi için standart bir uygulamayı tanımlamaktadır. Bu uygulama, nakliye ünitelerinin tek bir sisteme göre değerlendirilmesini sağlamak amacı ile gerçek dağıtımda meydana gelen durumları temsil eden seviyelerde belirlenmiş test yöntemlerinin kullanılmasına dayanmaktadır. Bu standartta önerilen test seviyeleri, nakliye ve taşıma ortamı ve mevcut uygulamalar ve deneyimler hakkında eldeki bilgilere dayanmaktadır.

Dağıtım Döngüsü Testleri

Dağıtım döngüsü testleri, aynı konteynırlar üzerinde sıra ile yapılmalıdır. Performans testi olarak kullanmak için bu uygulama, test dizisi tamamlanana kadar test edilen ürünün açılmamasını gerektirmektedir.

ASTM D4169-16 standardı, laboratuvar ortamında, nakliye ünitelerinin dağıtım ortamına dayanma kabiliyetini değerlendirmenin temelini oluşturmaktadır. Çeşitli dağıtım çevrimlerinde karşılaşılan bir dizi tehlike durumundan oluşan bir test planı çerçevesinde bu testler gerçekleştirilmaktedir.

Medikal cihaz ve ekipmanların taşınmasında dağıtım döngüsü önemli olmaktadır. Bu konuda ASTM F1327-05 standardı dikkate alınmaktadır (tıbbi ambalajlama için bariyer malzemelerine ilişkin standart terminoloji). Bu standard, bariyer malzemelerini içeren tıbbi ambalajlama standartlarında kullanılan veya kullanılması muhtemel olan terimlerin tanımlarını ve açıklamalarını içermektedir.

Bu alanda en yaygın kullanılan test yöntemlerinden biri olan ASTM D4169-16 standardı, 1982 yılında yayınlandığından bugüne, ilaç, tıbbi cihaz ve tüketici ürünleri üreten işletmeler için yüksek performanslı paketleme sistemi tasarımlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

EUROLAB, medikal test laboratuvarı hizmetleri kapsamında dağıtım döngüsü test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Medikal test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen dağıtım döngüsü test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka medikal test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp