IEC/EN 60335-2-34 Motor Kompresörleri
Standardizasyon Testleri

IEC/EN 60335-2-34 Motor Kompresörleri

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından hazırlanan ve yayınlanan IEC/EN 60335-2-34 standardı, ev içi ve benzeri amaçlarla kullanılan, ekipmanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olan ve geçerli standartlara uygun üretilen, mühürlü (basınçlı ya da yarı basınçlı) motor kompresörleri ve bunların koruma ve kontrol sistemleri ile ilgilidir. Normal kullanımda olabilecek en ağır koşullar altında test edilen motor kompresörleri için bu standart esas alınmaktadır. Bu cihazların nominal voltajları, tek fazlı motor kompresörleri için 250 volttan ve diğer motor kompresörleri için 480 volttan daha yüksek değildir.

IEC/EN 60335-2-34 Motor Kompresörleri

Üzerinde motor kompresörleri bulunan bazı makina ve ekipman örnekleri şunlardır: buzdolapları, dondurucular ve buz makineleri, klimalar, elektrikli ısı pompaları ve nem gidericiler, ticari dağıtım cihazları ve otomatlar ve soğutma, iklimlendirme veya ısıtma amaçlı uygulamalarda veya bu amaçların bir kombinasyonunda uygulamalarda ısı transferi için fabrikada üretilen düzenekler.

Sadece endüstriyel amaçlar için tasarlanan motorlu kompresörler ile toz, buhar veya gaz gibi aşındırıcı veya patlayıcı atmosfer koşullarında kullanılması amaçlanan kompresörler bu standardın kapsamı dışındadır.

IEC/EN 60335-2-34 standardı, evde ve çevresinde, insanların kullandığı elektrikli cihazların ortak tehlikeleri ile ilgilidir. Bu nedenle bu standardın temel amacı, güvenliği sağlamaktır.

Söz konusu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN 60335-2-34 Güvenlik kuralları - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli cihazlar için . Bölüm 2-34: Motor kompresörler için özel kurallar.

EUROLAB, standardizasyon testleri kapsamında IEC/EN 60335-2-34 Motor kompresörleri test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

IEC/EN 60335-2-34 Motor kompresörleri test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka standardizasyon test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp