CS114 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Kablo Enjeksiyonu Testleri (10 kHz - 200 MHz)
MIL-STD-461 Testleri

CS114 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Kablo Enjeksiyonu Testleri (10 kHz - 200 MHz)

CS114 iletkenlik yoluyla alınganlık kablo enjeksiyonu standardı, güç kabloları dahil olmak üzere tüm bağlantı kablolarına uygulanabilen bir test yöntemi açıklamaktadır. Bu test yöntemi, test edilen ekipman ile bağlantılı olan kabloların, radyo frekans (RF) sinyallerine dayanma kabiliyetini doğrulamak için kullanılmaktadır. Bu testler, iletilen duyarlılık, toplu kablo enjeksiyonu ve darbe modülasyonu (1 kHz yüzde 50 görev çevrimi) gibi konuları kapsamaktadır.

CS114 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Kablo Enjeksiyonu Testleri (10 kHz - 200 MHz)

Benzer standartlar gibi CS114 iletkenlik yoluyla alınganlık kablo enjeksiyonu standardı da, gemiler, denizaltılar, uçaklar, askeri uçaklar, deniz kuvvetleri uçakları, hava kuvvetleri uçakları, fırlatma araçları dahil uzay sistemleri yanı sıra bütün kara, deniz ve hava kuvvetleri ekipmanlarını kapsamaktadır.

Bu test gereksinimi, güç kabloları dahil olmak üzere tüm bağlantı kabloları için 10 kHz ila 200 MHz frekans değerleri arasında geçerlidir. Gemilere veya denizaltılara monte edilmesi öngörülen test edilen ekipmanlar için, tam güç kablolarında 4 kHz ila 1 MHz arasında ilave bir ortak mod sınırı geçerlidir.

Bu standart aynı zamanda IEC 61000-4-6 standardı ile paralellik göstermektedir (Elektromanyetik uyumluluk (EMU) - Bölüm 4-6: Deney ve ölçme teknikleri - Radyofrekans alanlarının neden olduğu temaslı rahatsızlıklara karşı bağışıklık).

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CS114 iletkenlik yoluyla alınganlık kablo enjeksiyonu testleri (10 kHz - 200 MHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CS114 iletkenlik yoluyla alınganlık kablo enjeksiyonu testleri (10 kHz - 200 MHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp