İklim Değişimi Testleri
Çevre Test Laboratuvarı Hizmetleri

İklim Değişimi Testleri

Yaşanan iklim değişiklikleri, çoğu küresel ısınma ile ilgili olan bir dizi etkiler yaratmaktadır. Bu etkilerin çoğu olumsuzdur ve yıkıcı çevresel, ekonomik ve sosyal sonuçları olmaktadır.

İklim Değişimi Testleri

İklim değişikliğinin çevresel sonuçlarından biri, kasırgalar ve diğer fırtınaların güçlenmesi ve daha sık olması ihtimalidir. Bazı bilim adamları küresel sıcaklıkların geçtiğimiz yüzyıl boyunca 0.8 derece arttığına inanmaktadır. Bu rakam hassas kutup bölgelerinde daha da yüksektir.

İklim değişiklikleri, insanları geniş kapsamlı şekilde etkilemektedir. Bu etkiler bölgeler arasında değişmektedir ve insan sağlığı, tarım ve gıda güvenliği, su temini, ulaşım, enerji, ekosistemler ve daha birçok toplum için önemli alanda belirgindir. Yeterli önlemler alınmazsa önümüzdeki yüzyıl boyunca bu etkilerin giderek daha yıkıcı olması beklenmektedir.

İklim değişikliği, aşırı hava olayları, orman yangınları, düşük hava kalitesi ve böcekler, yiyecek ve su ile bulaşan hastalıklara neden olmakta ve insan sağlığını ve refahını etkilemektedir. Tarımdaki gıda arz güvenliği giderek azalmaktadır. Bazı bölgelerdeki yüzey ve yeraltı suyu kaynakları tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bazı bölgelerde şiddetli yağışlardan sonra artan tortu ve kirletici madde konsantrasyonları yüzünden su kalitesi düşmektedir. Deniz suyunun yükselen sıcaklığı ve değişen kimyası, deniz kaynaklı gıda üretimini etkilemektedir.

Bazı bölgelerde uzun süre yüksek sıcaklıkların yaşanması kuraklıklara ve daha büyük orman yangınlarına neden olmaktadır. Kıyı bölgelerinde, fırtınalarla birlikte deniz seviyesinin yükselmesi, erozyon, fırtına dalgalanması hasarı ve sel riski artmaktadır.

Bütün bu nedenlerle iklim değişikliklerinin takip edilmesi gerekmektedir.

EUROLAB, çevre test laboratuvarı hizmetleri kapsamında iklim değişimi test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Çevre test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen iklim değişimi test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka çevre test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp