ECE R-103 Güç Tahrikli Araçların Değiştirilebilir Katalitik Konvektörlerinin Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-103 Güç Tahrikli Araçların Değiştirilebilir Katalitik Konvektörlerinin Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-103 regülasyonu, güç tahrikli araçların değiştirilebilir katalitik konvektörlerinin onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, elektrikli araçların yerine konan kirlilik kontrol cihazlarının onaylanmasına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Bu teknik düzenleme, 83 nolu regülasyonun ilgili bölümünün kapsamına giren yedek parça olarak yer alan kategorilerin bir veya daha fazla motorlu taşıt türüne takılacak olan kirlilik kontrol cihazının ayrı teknik birimler olarak tip onayı için geçerlidir. Katalitik konvertörler ve partikül filtreleri, bu regülasyon kapsamında kirlilik kontrol cihazları olarak kabul edilmektedir.

ECE R-103 Güç Tahrikli Araçların Değiştirilebilir Katalitik Konvektörlerinin Onayı

Kirlilik kontrol cihazı tipi, şu sayılan temel yönlerden hiçbirinde farklı olmayan katalitik konvertörler ve partikül filtreleri anlamına gelmektedir: yüzey, yapı ve malzeme sayısı, her bir alt tabakanın faaliyet tipi, hacim, ön alanın oranı ve alt tabaka uzunluğu, katalizör madde içeriği, katalizör madde oranı, hücre yoğunluğu, boyut ve şekil ve termik koruma.

Bir çeşit yeni kirlilik kontrol cihazının onaylanması için başvuru, üretici firma veya yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında bu regülasyonda belirtilen tüm özellikleri tanımlayan değiştirme kirliliği kontrol cihazının çizimleri, yeni kirlilik kontrol cihazının amaçlandığı araç tipinin tanımı ve motoru ve araç tiplerini belirten numara veya semboller teknilk servise verilmelidir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-103 Güç tahrikli araçların değiştirilebilir katalitik konvektörlerinin onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-103 Güç tahrikli araçların değiştirilebilir katalitik konvektörlerinin onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp