ECE R-100 Elektrik Bataryalı Araçların Yapı, İşlevsel Emniyet ve Hidrojen Emisyonu İle İlgili Özel Şartlar Konusunda Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-100 Elektrik Bataryalı Araçların Yapı, İşlevsel Emniyet ve Hidrojen Emisyonu İle İlgili Özel Şartlar Konusunda Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-100 regülasyonu, elektrik bataryalı araçların yapı, işlevsel emniyet ve hidrojen emisyonu ile ilgili özel şartlar konusunda onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, elektrikli güç aktarma organının özel gereklilikleri ile ilgili araçların onayına ilişkin tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-100 Elektrik Bataryalı Araçların Yapı, İşlevsel Emniyet ve Hidrojen Emisyonu İle İlgili Özel Şartlar Konusunda Onayı

Söz konusu regülasyonda onay işleminin amacı iki kısımda açıklamaktadır:

  • Bölüm I: M ve N1 kategorisindeki karayolu taşıtlarının elektrik aktarma organına ilişkin güvenlik gereklilikleri, maksimum tasarım hızı saatte 25 km’yi aşan, elektrikle çalışan ve kalıcı olarak bağlı olmayan bir veya daha fazla çekiş motoru ile donatılmış şebekeye, bunların yanı sıra, yüksek gerilim bileşenleri ve elektrik güç aktarma sisteminin yüksek gerilim veriyoluna galvanik olarak bağlı sistemler.
  • Bölüm II: Şarj edilebilir enerji depolama sistemine, elektrik gücü ile çalışan ve şebekeye kalıcı olarak bağlı olmayan bir veya daha fazla çekiş motoru bulunan M ve N kategorisindeki kara taşıtlarının güvenlik gereklilikleri.

Yüksek gerilim sistemi de dahil olmak üzere, elektrik güvenliğine ilişkin bir araç tipinin onayı (Bölüm I) veya şarj edilebilir enerji depolama sisteminin onaylanması (Bölüm II) için onay başvurusu, üretici firma veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-100 Elektrik bataryalı araçların yapı, işlevsel emniyet ve hidrojen emisyonu ile ilgili özel şartlar konusunda onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-100 Elektrik bataryalı araçların yapı, işlevsel emniyet ve hidrojen emisyonu ile ilgili özel şartlar konusunda onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp