ECE R-68 Elektrikli Araçlar Dahil Olmak Üzere, Araç Maksimum Hızlarının Ölçülmesinin Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-68 Elektrikli Araçlar Dahil Olmak Üzere, Araç Maksimum Hızlarının Ölçülmesinin Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-68 regülasyonu, elektrikli araçlar dahil olmak üzere, araç maksimum hızlarının ölçülmesinin onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu regülasyon, araçların ve elektrikli araçların maksimum hız ölçümü ile ilgili olarak onaylanmasına yönelik tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-68 Elektrikli Araçlar Dahil Olmak Üzere, Araç Maksimum Hızlarının Ölçülmesinin Onayı

Bu teknik düzenleme, üretici firma tarafından belirtilen azami hızın ölçümü ile ilgili olarak, şu kategorilerdeki araçların onaylanması için geçerlidir:

  • M1 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, sürücü dışında en fazla sekiz kişilik oturma yeri olan ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan araçlar)
  • N1 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, yük taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 3.5 tonu aşmayan araçlar)

Bu regülasyon uyarınca onaylanmak üzere gönderilen bir aracın azami hızı, söz konusu regülasyonda yer alan gerekliliklere uygun olarak ölçülmekte ve onaylanmaktadır. Aracın konfigürasyonu ve tutumu üretici firma tarafından belirlenmektedir. Teknik servise teslim edilen araç temiz ve pencereler ve hava girişleri kapalı olmalı ve üzerinde sadece aracın çalışması için gerekli aksesuarlar bulunmalıdır.

Üretici firma tarafından belirtilen azami hızın ölçümü ile ilgili olarak onay için başvuru, üretici firma veya temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru ile birlikte karoser, motor, şanzıman, lastik ve aracın yüksüz kütlesi, ayrıntılı olarak teknik servise sunulmalıdır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-68 Elektrikli araçlar dahil olmak üzere, araç maksimum hızlarının ölçülmesinin onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-68 Elektrikli araçlar dahil olmak üzere, araç maksimum hızlarının ölçülmesinin onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp