IEC/EN 60335-2-35 Ani Su Isıtıcıları, Şofbenler
Standardizasyon Testleri

IEC/EN 60335-2-35 Ani Su Isıtıcıları, Şofbenler

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından hazırlanan ve yayınlanan IEC/EN 60335-2-35 standardı, ev ve benzeri amaçlar için kullanılmak üzere tasarlanan ve kaynama sıcaklığının altındaki suyu ısıtmaya yarayan elektrikli ve ani su ısıtıcılarının güvenliği ile ilgilidir. Bu cihazların anma gerilimleri, tek fazlı cihazlar için 250 voltun, ve diğer cihazlar içinde 480 voltun üzerinde değildir. Bu arada çıplak ısıtma elemanlarını içeren ani su ısıtıcıları da bu standardın kapsamına girmektedir.

IEC/EN 60335-2-35 Ani Su Isıtıcıları, Şofbenler

Normal ev kullanımı için tasarlanmayan, ancak yine de mağazalarda, hafif sanayide ve çiftliklerde kullanılmak için tasarlanan elektrikli ani su ısıtıcıları ve şofbenler, insanlar için tehlike kaynağı kabul edildiğinden, bu cihazlar da bu standardın kapsamında girmektedir.

Şu sayılan cihazlar, söz konusu standardın kapsamına girmemektedir: sıvı ısıtma cihazları, depolama su ısıtıcıları, sadece endüstriyel amaçlar için tasarlanan cihazlar, toz, buhar veya gaz gibi aşındırıcı veya patlayıcı atmosfer koşullarında kullanılması amaçlanan cihazlar ve ticari dağıtım cihazları ve otomatlar.

IEC/EN 60335-2-35 standardı, evde ve çevresinde, insanların kullandığı elektrikli cihazların ortak tehlikeleri ile ilgilidir. Bu nedenle bu standardın temel amacı, güvenliği sağlamaktır.

Söz konusu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN 60335-2-35 Güvenlik kuralları - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli cihazlar için - Bölüm 2-35: Ana su ısıtıcıları için özel kurallar.

EUROLAB, standardizasyon testleri kapsamında IEC/EN 60335-2-35 Ani su ısıtıcıları, şofbenler test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

IEC/EN 60335-2-35 Ani su ısıtıcıları, şofbenler test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka standardizasyon test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp