SAE Testleri
Üretim Sanayi Testleri

SAE Testleri

SAE kısaltması, Otomotiv Mühendisliği Derneği anlamına gelen Society of Automotive Engineering ifadesinin baş harflerinden oluşturulmuştur. 1905 yılında ABD’de kurulan bu kuruluşun başta tek amacı, ülkenin çeşitli yerlerinde dağınık ve kendi başlarına çalışan otomotiv mühendisleri için bir şemsiye organizasyon oluşturmaktır. Ancak bu kuruluşun rolü kısa sürede genişlemiştir ve mühendislik gelişmelerinin ve deneyimlerinin paylaşılabilmesi için sektör için önemli bir kuruluş haline gelmiştir.

SAE Testleri

Bugün Otomotiv Mühendisleri Derneği (SAE International), çeşitli sektörlerdeki mühendislik uzmanları için ABD merkezli, ancak küresel boyutta profesyonel bir kuruluştur ve bir takım standartlar geliştirmektedir.

Örneğin havacılık ve uzay kalite standartları, havacılık sektörü tarafından yaygın olarak kabul görmektedir ve bu standartlar serisi, üretici ve tedarikçi firmaların uyumlu çalışmalarına ve müşterilerin talep ettiği kaliteyi sağlamalarına yardımcı olmak için sürekli iyileştirme araçları sağlamaktadır.

AeroPaks standartlar serisi, 8 binin üzerinde havacılık standardını kapsamaktadır. JPaks standartlar serisi, 2 binin üzerinde kara aracı standardını kapsamaktadır. TechSelect standartlar serisi, 1900’lerin başından beri yayınlanan 100 binin üzerinde SAE teknik makalesini kapsamaktadır. J1939 standartları, SAE’nin ağır hizmet araçları için denetleyici alan ağı ile ilgili standart dizisidir.

Bugün dünyada havacılık, otomotiv ve ticari araç, kısaca mobilite mühendisliğini geliştirmek amacı ile SAE International standartları kullanılmaktadır. SAE International tarafından, 500’e yakın teknik komite ve bir o kadar alt komite ve görev grupları çalışmaları ile yaklaşık 10 binin üzerinde doküman üretilmiştir.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında SAE test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen SAE test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp