ECE R-97 Alarm Sistemlerinin ve Alarm Sistemleri Konusunda Motorlu Taşıtların Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-97 Alarm Sistemlerinin ve Alarm Sistemleri Konusunda Motorlu Taşıtların Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-97 regülasyonu, alarm sistemlerinin ve alarm sistemleri konusunda motorlu taşıtların onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, alarm sistemlerinin ve alarm sistemlerine hazırlanmış motorlu araçların onaylanmasına yönelik tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-97 Alarm Sistemlerinin ve Alarm Sistemleri Konusunda Motorlu Taşıtların Onayı

Bu teknik düzenlemenin kapsadığı araçlar şu şekildedir:

  • M1 kategorisine (en az dört tekerlekli, motorlu, sürücü dışında en fazla sekiz kişilik oturma yeri olan ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan araçlar) ve N1 kategorisine (en az dört tekerlekli, motorlu, yük taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 3.5 tonu aşmayan araçlar) ait olan ve en yüksek kütlesi 2 tondan fazla olmayan araçlara kalıcı olarak takılması amaçlanan araç alarm sistemleri
  • Alarm sistemlerine ilişkin olarak, M1 ve N1 kategorisinde bulunan ve en yüksek kütlesi 2 tondan fazla olmayan araçlar
  • Motorlu taşıtlarda kullanılan anahtar tanıma sistemi (immobilizatörler) için M1 ve N1 kategorisindeki, en yüksek kütlesi 2 tonun üzerinde olmayan araçlar

Alarm sistemleri onayları için başvuru, üretici firma veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru ile birlikte teknik servise, alarm sistemlerinin teknik özelliklerinin ve kurulum yönteminin açıklamasını içeren tüm dokümantasyon ve tüm bileşenleri ile birlikte alarm sistemi türünden üç örnek teslim edilmelidir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-97 Alarm sistemlerinin ve alarm sistemleri konusunda motorlu taşıtların onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-97 Alarm sistemlerinin ve alarm sistemleri konusunda motorlu taşıtların onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp