ASTM Testleri
Üretim Sanayi Testleri

ASTM Testleri

1898 yılında kurulan ASTM International (American Society for Testing and Materials, Amerikan Test ve Malzeme Kurumu), dünyanın en büyük uluslararası standart geliştirme kuruluşlarından biridir. Kar amacı gütmeyen bu kuruluş, çok çeşitli malzemeler, ürünler ve sistemler için standartlar geliştirmiş ve yayınlamıştır.

ASTM Testleri

ASTM International, dünyadaki işletmeleri ve organizasyonları geliştiren en büyük standart kuruluşlarından biridir. Malzemeler, ürünler, sistemler ve hizmetler için uluslararası gönüllü standartların geliştirilmesi ve yayınlanması için bir forum sağlamaktadır. 140’ın üzerinde ülkeden üretici firmalar, kullanıcılar, tüketiciler, hükümetler ve akademileri temsil etmektedir. ASTM, çok sayıda sanayi sektörüne yönelik üretim, yönetim, tedarik, kod ve yönetmeliklere dayanan teknik belgeler ve standartlar geliştirmektedir.

ASTM bünyesinde standart geliştirme komiteleri, her biri çelik, petrol, tıbbi cihazlar, tüketici ürünleri, nanoteknoloji, katkı maddesi üretimi ve daha birçok gibi benzer alanı temsil eden üyelerden oluşmaktadır. Bu komiteler, toplam 12 binin üzerinde ASTM standardı geliştirmiştir.

Standartlar, ASTM’nin uzlaşma ilkeleri ile geliştirilen ve oluşturulan ve prosedür ve düzenlemelerin gerekliliklerini karşılayan bir belgedir. Bu standartlar, dünyadaki şirketler, diğer kurumlar ve bireyler tarafından kullanılmaktadır. Alıcılar ve satıcılar, aralarında yaptıkları sözleşmelere bu standartları dahil etmektedir. Laboratuvarlarda gerçekleştirilen testlerde bu standartlar esas alınmaktadır. Ayrıca mimarlar ve tasarımcılar bu standartları planlarında kullanmakta ve resmi kuruluşlar yaptıkları yasal düzenlemelerde bunlara atıfta bulunmaktadır.

ASTM standartları, kullanımları zorunlu standartlar değildir. Ancak çıkarılan yasal düzenlemeler bu standartlara yer vererek yasal güç kazandırmış olmaktadır.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında ASTM test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen ASTM test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp