MSS Testleri
Üretim Sanayi Testleri

MSS Testleri

MSS ifadesi, Vana ve Ek Parçaları Endüstrisi Üreticileri Standardizasyon Derneği anlamına gelen The Manufacturers Standardization Society of the Valve and Fittings Industry ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Söz konusu kuruluş, proses borulama sistemlerinin birlikte çalışabilirliğini ve uyumluluğunu sağlamak için uluslararası kodlar ve standartlar yayınlamaktadır. MSS standartları, petrol, petrokimya, yiyecek, içecek ve kamu hizmeti sektörlerinde vana, boru bağlantı parçaları, flanşlar ve contalar gibi ürünler için gereksinimleri ele almaktadır. Bu şekilde sektörde birlikte çalışabilirlik arttırılmakta ve ürünlerin kalite ve güvenliği sağlanmış olmaktadır.

MSS Testleri

MSS üyeleri, işletmelerini doğrudan etkileyen standartlar hakkında zamanında ve ilk bilgilere anında erişmekte, sektördeki diğer işletmelerle birlikte çalışarak uygun ve pratik standartların geliştirilmesini etkilemekte ve bu yoldan sektördeki ürünler, standartlar, teknolojik gelişmeler ve eğilimler konusundaki farkındalıklarını artırarak işletmenin kar potansiyelini yükseltmektedir.

Üreticiler Standardizasyon Derneği (MSS), resmi olarak 1924 yılında kurulmuştur. Birincil hedefi, valfler, valf aktüatörleri (valfleri kontrol eden veya hareket ettiren motorlar), boru ek parçaları, valf modifikasyonu, flanşlar, boru askıları ve ilişkili contalar için sanayinin, ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelerin ve standartların geliştirilmesi ve iyileştirilmesini sağlamaktır. Kar amacı gütmemektedir. Şu anda, Amerikan Makine Mühendisleri Birliği (ASME), Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI), Amerikan Test ve Malzeme Topluluğu ASTM, Amerikan Petrol Enstitüsü (API), Su İşleri Birliği (AWWA) ve Ulusal Yangın Koruma Birliği (NFPA) gibi kuruluşlara üyedir.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında MSS test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen MSS test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp