MIL-STD-105 Testleri (Örnekleme Prosedürleri ve Niteliklerle Muayene Tabloları)
Askeri Testler

MIL-STD-105 Testleri (Örnekleme Prosedürleri ve Niteliklerle Muayene Tabloları)

MIL-STD-105 askeri standardı, simgelerde denetim için örnek işlem ve tablolar standardıdır ve niteliklere göre muayene prosedürleri içermektedir. Bu standart, örnekleme inceleme teorileri ve matematiksel formüllere dayanan ve niteliklerle örnekleme prosedürleri ve tabloları sağlayan bir ABD savunma standardıdır. Ancak askeri tedarik uygulamaları dışında da yaygın olarak kabul görmektedir.

MIL-STD-105 Testleri (Örnekleme Prosedürleri ve Niteliklerle Muayene Tabloları)

MIL-STD-105E standardı, bir nitelik örnekleme planıdır ve incelemeyi planlamak ve yürütmek için kullanılan tablolar ve referans malzemeleri içermektedir. ABD ordusu bu standardı 1995 yılında iptal etmiştir. Ancak ABD’de endüstriyel standartları hazırlayan ve yayınlayan özel bir kuruluş olan Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) ve Amerikan Kalite Topluluğu (ASQ), bu standardın tamamını bugün hala uygulamaktadır.

Birçok ülkenin resmi kuruluşları şartnamelerinde, denetim sırasında MIL-STD-105E standardını kullanma gereksinimlerini içermektedir. Askeri kuruluşlar ve devlet kurumları örnekleme planları için bu standardı kullandıkları için üretici firmalar da kullanmaya devam etmektedir. Tüm olası askeri ve ticari örnekleme planlarında söz konusu standart gereklilikleri dikkate alınmaktadır. Daha sonra yerine ANSI Z1.4 standardı çıkarılmasına rağmen, firmalar hala muayene belgelerinde bu standardı esas almaktadır. Keza üretici firmalar birçok alanda, son ürünlerin incelenmesi veya son muayene ve denetimler için bu standardı kullanmaktadır.

Bu standart partilerin muayenesi için tasarlanmıştır. Bu partiler stabil bir ortamda üretilmelidir. Parti aynı tip, sınıf, kompozisyon ve boyutlardaki üründen oluşur. Bu ürünler aynı şartlar altında ve aynı anda üretilmelidir.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-105 testleri (örnekleme prosedürleri ve niteliklerle muayene tabloları) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-105 testleri (örnekleme prosedürleri ve niteliklerle muayene tabloları) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp