Elektriksel Yük Testleri
Elektriksel Test Laboratuvarı Hizmetleri

Elektriksel Yük Testleri

Bazen, bir tesisin genişletilmesi veya yenilenmesi sırasında elektriksel yük testlerinin yapılması zorunlu olmaktadır. Elektrik yükünün önceden izlenmesi, mevcut bir panele ilave yapılmasını gerektirebilir. Tesisin güç kullanımı açısından, aşırı elektrik yüklenmesi, yük dengesizliği, yük profili, harmonik problemler, zayıf güç faktörü veya elektrik sistemi ile ilgili diğer operasyonel konularda tesis yönetimi bir takım endişeler duyuyorsa, mutlaka elektriksel yük izlemesi yaptırmak zorundadır. Bu şekilde, sistemin yeterli kapasiteye sahip olup olmadığı netleşmiş olmaktadır. Operasyonel veya performans sorunlarını çözmek için gerekli olan bilgiler, elektriksel yük testleri ile ortaya konmaktadır.

Elektriksel Yük Testleri

Elektriksel yük testleri, elektrik dağıtım sisteminde yapılan bir güç analizi çalışmasıdır. Bu tetsler sırasında voltaj, akım akışı, güç tüketimi ve güç faktörü değerlendirilmektedir.

Günümüzde tesis içinde mevcut elektrik sistemleri daha karmaşık hale gelmekte ve daha karmaşık dağıtım sistemleri kurulmaktadır. Bu karmaşıklık içinde aşırı ısınan ve olası bir yangın riski oluşturan aşırı yüklenmiş devreler olabilir. Bunun yanı sıra elektrik devrelerinde, güç kesicilerin güç ve verimlilik kaybı anlamına gelen devre kesintilerine neden olacak ani yükselmeler veya dalgalanmalar meydana gelebilir.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından tesisteki elektrik sistemleri ayrıntılı bir şekilde incelenmekte ve test edilmektedir. Düzenlenen raporlarda, elektrik sisteminin doğru bir şekilde dengelenmesini ve herhangi bir şekilde aşırı yüklenme olmamasını sağlamak için, gerekli öneriler ve iyileştirici çalışmalar da ayrıntılı olarak yer almaktadır.

EUROLAB, elektriksel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında elektriksel yük test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Elektriksel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen elektriksel yük test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka elektriksel test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp