ECE R-92 İki veya Üç Tekerlekli Motorlu Taşıtlarda Egzost Susturucu Sistemlerinin Değiştirilmesi Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-92 İki veya Üç Tekerlekli Motorlu Taşıtlarda Egzost Susturucu Sistemlerinin Değiştirilmesi Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-92 regülasyonu, iki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlarda egzost susturucu sistemlerinin değiştirilmesi onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, motosikletler, motorlu bisikletler ve üç tekerlekli araçlar için orijinal olmayan egzost susturma sistemlerinin onayına ilişkin tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-92 İki veya Üç Tekerlekli Motorlu Taşıtlarda Egzost Susturucu Sistemlerinin Değiştirilmesi Onayı

Bu regülasyon şu kategorilerindeki araçların yedek egzoz susturma sistemleri için geçerlidir:

  • L1 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den az veya eşit olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçmeyen iki tekerlekli motorlu araçlar)
  • L2 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den az veya eşit olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçmeyen üç tekerlekli motorlu araçlar)
  • L3 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçen iki tekerlekli, sepetsiz motorlu araçlar)
  • L4 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçen iki tekerlekli sepetli motorlu araçlar)
  • L5 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçen üç tekerlekli motorlu araçlar)

Egzost susturma sistemlerinin veya bileşenlerinin onaylanması için başvuru, üretici firma tarafından veya usulüne uygun şekilde onaylanmış temsilcisi tarafından yapılır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-92 İki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlarda egzost susturucu sistemlerinin değiştirilmesi onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-92 İki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlarda egzost susturucu sistemlerinin değiştirilmesi onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp