CSA Testleri
Üretim Sanayi Testleri

CSA Testleri

CSA ifadesi, Kanada Standartları Birliği anlamına gelen The Canadian Standards Association ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Kanada Standartları Birliği hem standartlar geliştiren hem de belgelendirme yapan bir organizasyondur. Sektöre, devlete, tüketicilere ve diğer ilgili taraflara Kanada ve küresel pazarda hizmet veren ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

CSA Testleri

Standartlar insan yaşamının her yönünü olumlu yönde etkilemektedir. Evde olsun çalışma ortamlarında olsun karşılaşılan hemen hemen her hizmet, ürün ve sistemin kalitesini ve güvenliğini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Tüketicilere gönül rahatlığı sağlamaktadır ve güvenlik risklerini ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda çevre üzerindeki olumsuz etkiler azaltılmaktadır. Ticaretin gelişmesi de standartlar sayesinde olmaktadır.

Kanada Standartları Birliği (CSA) tarafından geliştirilen standartlar birçok sektörde dikkate alınmaktadır. Örneğin, inşaat ve altyapı, elektrik, çevre ve doğal kaynaklar, yakıtlar, ulaşım, sağlık ve refah, yönetim sistemleri, mekanik ve endüstriyel ekipmanlar, nükleer, mesleki sağlık ve güvence, petrol ve doğal gaz ve kamu güvenliği alanlarında çok sayıda standart geliştirilmiştir. Çok çeşitli ve birbirine bağlı sektörlerde standartlar geliştirilmektedir.

CSA, dünyayı etkileme potansiyeli olan yeni ve gelişmekte olan alanlarda da araştırmaları desteklemektedir. Bu çalışmaların bulguları ve öneriler, gelecekteki standart ihtiyaçlarını belirlemektedir. Bu bakımdan CSA, çeşitli sektörlerde yeni teknolojilerin geliştirilmesi ve benimsenmesi konusunda rehberlik sağlamaktadır. Bu şekilde daha iyi, daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir dünya oluşturma konusunda çaba sarfetmektedir.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında CSA test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen CSA test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp