CS104 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Anten Girişi İstenmeyen İşaretlerin Bastırılması Testleri (30 Hz - 20 GHz)
MIL-STD-461 Testleri

CS104 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Anten Girişi İstenmeyen İşaretlerin Bastırılması Testleri (30 Hz - 20 GHz)

CS104 iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi istenmeyen işaretlerin bastırılması testleri, şartnamede belirtilen iletişim alıcıları, RF yükselticileri (anteni besleyen devre elemanları), alıcı vericiler, radar alıcıları, akustik alıcılar ve elektronik savaş alıcıları gibi ekipman ve alt sistemler için yapılmaktadır. Bu test yöntemi, test edilen ekipmanın anten giriş terminallerinde istenmeyen sinyallerin neden olduğu sahte ve istenmeyen tepkilerin varlığını tespit etmek amacı ile uygulanmaktadır. Söz konusu standart, iletilen duyarlılık, istenmeyen sinyallerin reddedilmesi, anten girişi ve alıcı vericiler gibi konular için test yöntemleri açıklayan bir standarttır.

CS104 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Anten Girişi İstenmeyen İşaretlerin Bastırılması Testleri (30 Hz - 20 GHz)

Bu standart da, gemiler, denizaltılar, uçaklar, askeri uçaklar ve uçuş hatları, deniz kuvvetleri uçakları, hava kuvvetleri uçakları, fırlatma araçları dahil uzay sistemleri, kara kuvvetleri, deniz kuvvetleri ve hava kuvvetleri ekipmanlarını kapsamaktadır.

Bu test gereksinimi, tedarik şartnamesinde belirtildiği şekilde, iletişim alıcıları, RF yükselticileri, alıcı vericiler, radar alıcıları, akustik alıcılar ve elektronik savaş alıcıları gibi ekipman ve alt sistemler için 30 Hz ila 20 GHz arası frekans değerleri için uygulanmaktadır.

CS104 test gereksinimin amacı, antene bağlı alıcı alt sistemlerin başka sinyallere verdiği yanıtı kontrol etmektir.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CS104 iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi istenmeyen işaretlerin bastırılması testleri (30 Hz - 20 GHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CS104 iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi istenmeyen işaretlerin bastırılması testleri (30 Hz - 20 GHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp