MIL-STD-704 Testleri
Askeri Testler

MIL-STD-704 Testleri

ABD Savunma Bakanlığı tarafından tasarlanan bir gereksinim standardı olan MIL-STD-704 standardının amacı, uçak elektrik sistemi ve harici güç ve havadan kullanım ekipmanı arasındaki uyumluluğu sağlamak ve elektrik kullanım ekipmanının giriş terminallerinde sağlanan uçak elektrik gücünün gereksinimlerini ve özelliklerini tespit etmektir.

MIL-STD-704 Testleri

MIL-STD-704 standardına uygun bir güç kaynağı, gelen uçak gücünü, kullanım ekipmanının çalışması için gereken voltaj seviyelerine dönüştürmektedir. Gelen uçak gücü şu şekildedir:

  • Alternatif akım (AC) sistemleri için, 115/200 volt 400 Hz, sadece COTS için 15/200 volt 60 Hz, 115/200 volt 360 ila 800 Hz arası (değişken frekans kaynağı olarak bilinir) ve 230/400 volt 400 Hz (çift voltaj sistemi olarak bilinir)
  • Doğru akım (DC) sistemleri için, 28 VDC ve 270 VDC

MIL-STD-704 standardına göre, ayarlanmış limitlerle başlıca giriş sabit durum özellikleri şunlardır: kararlı hal gerilimi (AC ve DC), gerilim faz farkı (AC), gerilim modülasyonu (AC), gerilim dengesizliği (AC), kararlı hal frekansı (AC), frekans modülasyonu (AC), bozulma faktörü (AC ve DC), bozulma spektrumu (AC ve DC) ve dalgalanma genliği (DC).

Bunun yanı sıra şu geçici özellikler de bulunmaktadır: tepe voltajı (AC), frekans geçişi (AC) ve gerilim geçişi (AC ve DC).

Bir ekipmanın MIL-STD-704 ile standardına uygun hale getirilmesi kolay bir iş değildir. Bu ekipmanlar, güç koşullar altında etkili bir şekilde çalışmak zorundadır. Bu durumu kanıtlamak ve güç koşulların ekipman üzerindeki etkilerini görmek için testlerden geçirmek gerekmektedir.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-704 testleri hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-704 testleri hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp