CGSB 4-GP-2 Kanada Yanmazlık Testleri
Yanmazlık Testleri

CGSB 4-GP-2 Kanada Yanmazlık Testleri

CGSB 4-GP-2 standardı, tekstil ürünlerinin ateşleme kolaylığı, alev direnci, yanma oranı yüzey yanması ve dikey yanma gibi özelliklerini ele alan bir Kanada standardıdır. Bu uluslararası standart, tek tek veya çok bileşenli (kaplamalı, kapitone, çok katmanlı ve benzeri kombinasyonlar) kumaşlar şeklinde dikey olarak kullanımı tasarlanmış tekstil kumaşlarının ve endüstriyel ürünlerin küçük alev kaynağı karşısında tutuşma kolaylığının ölçülmesine yönelik bir test yöntemi sunmaktadır. Bu yöntem, kontrollü koşullar altında alev temasına tepki olarak kumaşların özelliklerini değerlendirmektedir. Sonuçlar, sınırlı miktarda hava beslemesi olan veya büyük miktarda yoğun ısı kaynaklarına maruz kalan durumlar için geçerli değildir. Ancak bu test yöntemi ile, dikişlerin kumaşların davranışı üzerindeki etkisi tespit edilebilir.

CGSB 4-GP-2 Kanada Yanmazlık Testleri

CGSB 4-GP-2 standardı kapsamında başlıca şu testler yapılmaktadır:

  • CAN/CGSB 4.2 N° 27.1 Alev dayanımı - Dikey yanma testi
  • CAN / CGSB 4.2 N° 27.2 Alev dayanımı - Yüzey yanma testi
  • CAN / CGSB 4.2 N° 27.3 Dikey olarak yönlendirilmiş numunelerin alev yayılma özelliklerinin ölçümü
  • CAN / CGSB 4.2 N° 27.4 Tekstil kumaşları - Yanma davranışı - Dikey yönelimli örneklerin tutuşma kolaylığının belirlenmesi
  • CAN / CGSB 4.2 N° 27.5 Alev dayanımı - 45° açı testi (bir saniye alev)
  • CAN / CGSB 4.2 N° 27.6 Alev dayanımı - Tekstil zemin kaplamaları için methenamine tablet testi
  • CAN / CGSB 4.2 N° 27.7 Şilte yanma dayanımı - Sigara testi

EUROLAB, yanmazlık testleri kapsamında CGSB 4-GP-2 Kanada yanmazlık test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Yanmazlık testleri kapsamında verilen CGSB 4-GP-2 Kanada yanmazlık test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp