RS105 Işıma Yoluyla Alınganlık Geçici Elektromanyetik Alan Testleri
MIL-STD-461 Testleri

RS105 Işıma Yoluyla Alınganlık Geçici Elektromanyetik Alan Testleri

RS105 ışıma yoluyla alınganlık geçici elektromanyetik alan testleri genel olarak Yüksek İrtifa Elektromanyetik Dalga (High Altitude Electromagnetic Pulse, HEMP) ve Nükleer Elektromanyetik Dalga (Nuclear Electromagnetic Pulse, NEMP) olarak bilinmektedir. RS105 test yönteminin amacı, test edilen ekipmanın ve muhafazasının geçici bir elektromanyetik alana dayanma yeteneğini doğrulamaktır. RS105 testi ile, bir elektrikli veya elektonik ürünün yaydığı ışımaya maruz kalma hassasiyeti test edilmektedir. Bu testler bir HEMP veya NEMP’den kaynaklanan maruz kalmaya yöneliktir.

RS105 Işıma Yoluyla Alınganlık Geçici Elektromanyetik Alan Testleri

MIL-STD-461 RS105 test yöntemi, dış elektromanyetik ortama maruz kalan bir ekipman ve alt sistem muhafazaları için geçerlidir. Bu gereksinim ağırlıklı olarak askeri uçaklara uygulanmaktadır.

RS105 test yöntemine göre, test edilen ekipmanın, gerekli dalga formuna ve genliğine sahip bir test sinyaline mazruz kalması durumunda, ayrı ayrı ekipman veya alt sistem spesifikasyonunda belirtilen toleransların ötesinde herhangi bir arıza, performansın bozulması veya göstergelerden sapma göstermemesi gerekmektedir.

Gelişmiş laboratuvarlar, üretici firmalara RS105, HEMP ve NEMP uyumluluğu konusunda destek olmaktadır.

Kısaca RS105 standardı, bir elektromanyetik dalgaya maruz kalma riskini ele almaktadır. RS105 testi genelde açık ve kısmen açık ortamlarda kurulmuş ekipmanlara uygulanmaktadır. Deniz kuvvetlerinde, yüzey gemileri, denizaltılar ve deniz uçakları için RS105 test yönteminin uygulanması gerekli olmaktadır.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında RS105 ışıma yoluyla alınganlık geçici elektromanyetik alan testleri hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen RS105 ışıma yoluyla alınganlık geçici elektromanyetik alan testleri hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp