RE103 Işıma Yoluyla Yayınım Anten Harmonik Çıkışları Testleri (10 kHz - 40 GHz)
MIL-STD-461 Testleri

RE103 Işıma Yoluyla Yayınım Anten Harmonik Çıkışları Testleri (10 kHz - 40 GHz)

RE103 ışıma yoluyla yayınım anten harmonik çıkışları standardı, vericileri antenleri ile test ederken CE106 standardı için bir alternatif olarak kullanılmaktadır. Bu gereksinim, emisyonların aktarım modunda geçerli sınırını aşmaması durumunda karşılanır. CE106 standardı, ekipman veya alt sistem tasarım özellikleri kullanımını engellemediği sürece tercih edilen bir gereksinimdir. RE103 standardı ise, aktif anten kullanan sistemler için veya anten empedansı standart olmayan bir empedans eğrisi olduğunda tercih edilen bir test yöntemidir. RE103 test yöntemi, yayılan emisyonlar, sahte ve harmonik anten çıkışları gibi konulara odaklanmaktadır.

RE103 Işıma Yoluyla Yayınım Anten Harmonik Çıkışları Testleri (10 kHz - 40 GHz)

RE103 ışıma yoluyla yayınım anten harmonik çıkışları standardı, 10 kHz ila 40 GHz arasında frekans değerleri için uygulanabilir. Test edilen ekipman, iletilen sinyalin bant genişliği içinde veya hangisi daha büyükse, temel frekansın yüzde 5 altında veya üstünde uygulanamaz.

RE103 test yönteminde ekipman, üretilen veya alınan en yüksek frekansa bağlı olarak bir üst frekans sınırına göre test edilmektedir. Frekansları 1 GHz’den az üretilen veya alınan sistemler için üst frekans sınırı, en yüksek frekansın 20 katı veya 18 GHz olacaktır (hangisi daha büyükse). Frekansı 1 GHz’den büyük veya bu frekansa eşit sistemler için üst frekans sınırı, en yüksek frekansın 10 katı veya 40 GHz olacaktır (hangisi daha azsa).

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında RE103 ışıma yoluyla yayınım anten harmonik çıkışları testleri (10 kHz - 40 GHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen RE103 ışıma yoluyla yayınım anten harmonik çıkışları testleri (10 kHz - 40 GHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp