ECE R-76 Mopedlerin Sürüş ve Geçiş Huzmeli Farlarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-76 Mopedlerin Sürüş ve Geçiş Huzmeli Farlarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-76 regülasyonu, mopedlerin sürüş ve geçiş huzmeli farlarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, kısa ve uzun huzme ışın yayan mopedler için tasarlanmış farların onayına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Bu teknik düzenleme şu kategorilerdeki araçlar için geçerlidir.

ECE R-76 Mopedlerin Sürüş ve Geçiş Huzmeli Farlarının Onayı

  • L1 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den az veya eşit olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçmeyen iki tekerlekli motorlu araçlar)
  • L2 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den az veya eşit olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçmeyen üç tekerlekli motorlu araçlar)
  • L3 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçen iki tekerlekli, sepetsiz motorlu araçlar)
  • L4 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçen iki tekerlekli sepetli motorlu araçlar)
  • L5 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçen üç tekerlekli motorlu araçlar)

Bu teknik düzenleme, moped lambaları kullanan ve kısa ve uzun huzme ışın üreten filament lambaların kullanıldığı farların ve bu farları kullanan mopedlerin donanımları için sağlanan onay için geçerlidir.

Onay için başvuru, üretici frma veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-76 Mopedlerin sürüş ve geçiş huzmeli farlarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-76 Mopedlerin sürüş ve geçiş huzmeli farlarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp