API Testleri
Üretim Sanayi Testleri

API Testleri

API ifadesi, Amerikan Petrol Enstitüsü anlamına gelen American Petroleum Institute ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Bu kuruluş 1919 yılında Amerika’da, petrol ve gaz sektörü için standartlar oluşturmak, sürdürmek ve uygulanmasını sağlamak üzere standart belirleyici bir organizasyon olarak kurulmuştur. API bu konuda dünya lideridir. Bugüne kadar küresel boyutta kabul gören bu standartlarla, sektör genelinde operasyonel güvenliği, çevre korumayı ve sürdürülebilirliği arttırmak amacı ile 700’den fazla standart yayınlanmıştır.

API Testleri

API standartları, devlet, ulusal ve giderek daha fazla uluslararası düzenleyici kuruluşlar tarafından kabul edilmesini kolaylaştıran üçüncü taraf akreditasyonları ile tanınmaktadır. Bu standartlar, sanayi operasyonlarının güvenliğini arttırmakta, kaliteyi güvence altına almakta, işletme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmakta, gereksiz harcamaları azaltmakta ve karışıklığı en aza indirmektedir. API standartlarına uygun ürünler pazara daha hızlı girmektedir.

Amerikan Petrol Enstitüsü standartları (API), kanıtlanmış, sağlam mühendislik ve işletme uygulamalarını ve çevre korumasına kadar güvenli, değiştirilebilir ekipman ve malzemeleri savunmaktadır. Bu standartlar dahili kılavuzlar, şartnameler, önerilen uygulamalar, yönergeler ve teknik raporlar ile desteklenmektedir. API standartları işletmelere başlıca şu konularda destek olmaktadır: operasyonel mükemmellik sağlamak, uyumlu ve güvenli uygulamalar geliştirmek ve ekipman arızalarındaki riskleri azaltmak.

Kısaca API, Amerika’nın petrol ve doğal gaz sektörünün tüm yönlerini temsil eden bir ulusal ticaret birliğidir. En büyük büyük petrol şirketlerinden en küçük bağımsız şirketlere kadar 400 civarında üyesi bulunmaktadır. Bu üyeler, üretici firmalar, rafineriler, tedarikçi firmalar, boru hattı operatörleri ve deniz taşımacılarının yanı sıra, sektörün tüm segmentlerini destekleyen servis ve tedarik şirketleridir.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında API test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen API test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp