CS101 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Güç Hatları Testleri (30 Hz - 150 kHz)
MIL-STD-461 Testleri

CS101 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Güç Hatları Testleri (30 Hz - 150 kHz)

CS101 iletkenlik yoluyla alınganlık güç hatları testleri, test edilen ekipmanın güç girişine bir parazitin uygulandığı test yöntemdir. Bu test ile, girişimin uygulanması sırasında, test edilen ekipmanın kabul edilebilir performansı doğrulanmaktadır. Bu test yöntemi, ilk kez 1967 yılında yayınlanmıştır ve o tarihten beri bugüne kadar önemli bir test yöntemi olmuştur. Tetsin amacı, test edilen ekipmanın, güç hatlarında görünen düşük frekanslı girişime karşı duyarlı olup olmadığını tespit etmektir. Bu standart, 30 Hz ila 150 kHz frekans aralığını kapsamaktadır.

CS101 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Güç Hatları Testleri (30 Hz - 150 kHz)

CS101 iletkenlik yoluyla alınganlık güç hatları testleri, belirtilen frekans aralığında ekipman ve alt sistem alternatif akım ve doğru akım giriş güç kablolarına uygulanan bir duyarlılık testidir.

Söz konusu test yöntemi, hemen hemen tüm sistemlere uygulanmakta ve her MIL-STD-461 yeterlilik testi programına dahil edilmektedir. Testler sırasında teknisyenlerin, uygun voltaj uygulandığından, önceden kalibre edilmiş ölçüm cihazları kullanıldığından, duyarlılığı değerlendirmek için test edilen ekipman performansından, şok tehlikelerinden uzak durulduğundan ve gerilim kayıpları için potansiyel soruşturma yapıldığından emin olması gerekmektedir.

Kısaca CS101 iletkenlik yoluyla alınganlık güç hatları testleri oldukça karmaşıktır ve test yapılandırma kontrolleri ile ilgili ayrıntılara çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CS101 iletkenlik yoluyla alınganlık güç hatları testleri (30 Hz - 150 kHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CS101 iletkenlik yoluyla alınganlık güç hatları testleri (30 Hz - 150 kHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp