IEC/EN 60598-2-4 Aydınlatma Armatürleri - Bölüm 2: Özel Kurallar - Kısım 4: Genel Amaçlı, Taşınabilir
Standardizasyon Testleri

IEC/EN 60598-2-4 Aydınlatma Armatürleri - Bölüm 2: Özel Kurallar - Kısım 4: Genel Amaçlı, Taşınabilir

Otellerde, mağazalarda, hastanelerde, ofislerde, galerilerde veya showroomlarda kullanılan genel amaçlı ve taşınabilir özellikte sayısız aydınlatma armatürü üretilmektedir. Bu çalışmalar ışığın ve ışık mühendisliğinin heyecan verici dünyasını yansıtmaktadır. İç ve dış mekanlarda, her zaman, daha verimli, daha estetik ve daha güvenilir aydınlatma armatürleri uygulanmakta ve ortama göre en uygun çözümler hedeflenmektedir. Üretici firmalar, geliştirdikleri endüstriyel aydınlatma çözümleri ile binlerce uluslararası projede yer almaktadır. Bu projelerin sürdürülebilir ve başarılı olmasında en önemli faktör, uluslararası standartlara uymaktır. Üretici firmalar bir yandan minimum karbon izi bırakmaya özen gösterirken bir yandan da yükselen enerji maliyetlerine karşın akılcı aydınlatma sistemleri tasarlamakta ve gelişmiş komponentler, iyi bir tasarımla bir araya getirilmektedir.

IEC/EN 60598-2-4 Aydınlatma Armatürleri - Bölüm 2: Özel Kurallar - Kısım 4: Genel Amaçlı, Taşınabilir

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte taşınabilir genel amaçlı aydınlatma armatürlerinde de birçok yenilik izlenmekte ve uluslararası standartlara duyulan gereksinim artmaktadır. Bu bakımdan Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından hazırlanan IEC/EN 60598-2-4 standardı, 250 voltu aşmayan elektrik ışık kaynakları ya da elektrik voltajı kaynakları ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanan ve el lambaları dışında, iç ve dış ortamlarda kullanımı için taşınabilir özellikte genel amaçlı aydınlatma armatürleri için gereksinimleri açıklamaktadır.

Söz konusu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN 60598-2-4 Aydınlatma armatürleri - Bölüm 2: Özel kurallar - Kısım 4: Genel amaçlı, taşınabilir.

EUROLAB, standardizasyon testleri kapsamında IEC/EN 60598-2-4 standardı test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

IEC/EN 60598-2-4 standardı test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka standardizasyon test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp