CE102 İletkenlik Yoluyla Yayınım Güç Hatları Testleri (10 kHz - 10 MHz)
MIL-STD-461 Testleri

CE102 İletkenlik Yoluyla Yayınım Güç Hatları Testleri (10 kHz - 10 MHz)

MIL-STD-461 CE102 iletilen emisyon radyo frekansı potansiyelleri, güç kaynakları standardında açıklanan yönteme göre uygulanan testler, test edilen ekipmandan güç hatlarına gönderilen istenmeyen sinyalleri ölçmek içindir. Eğer bu kontrol yapılmazsa, bu sinyaller diğer ekipmanlara güç dağıtımı yoluyla iletilmekte veya başka ekipman tarafından alınmaları için havaya yayılmaktadır. Her iki durumda da zararlı girişimlere neden olmaktadır. Bu standart, 10 kHz ila 10 MHz frekans aralığını kapsamaktadır. Söz konusu standartta açıklanan test yöntemi, kara, hava ve deniz kuvvetlerinde, kısaca her platformda kullanılacak cihazlara uygulanmaktadır.

CE102 İletkenlik Yoluyla Yayınım Güç Hatları Testleri (10 kHz - 10 MHz)

İletkenlik yoluyla yayınım, ya da iletilen emisyon, elektromanyetik enerjinin elektronik bir cihazda oluşmasını ve ana şebekeye veya telekomünikasyon portlarına bağlanmasını sağlayan sistemi ifade etmektedir. Bu konuda sadece Amerikan Savunma Bakanlığı değil, Uluslararası Radyo Bozuklukları Özel Komitesi (CISPR) ve Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (ICE) gibi kuruluşlar da çok sayıda standart geliştirmiş ve elektronik cihazlardan izin verilen emisyonları belirlemiştir. İletilen emisyon ölçümleri, her türlü elektronik ürünün alternatif akım, doğru akım, sinyal ve telekomünikasyon portlarına uygulanmaktadır

MIL-STD-461F CE102 testi kısaca ietilmiş emisyon testidir ve 10 kHz ila 10 MHz frekans aralığında bir cihazın güç kablolarına uygulanmaktadır. Bu test, test edilen ekipmanın bir parçası olmayan diğer kaynaklardan güç alan geri dönüşler de dahil olmak üzere tüm güç kabloları için uygulanmaktadır.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CE102 iletkenlik yoluyla yayınım güç hatları testleri (10 kHz - 10 MHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CE102 iletkenlik yoluyla yayınım güç hatları testleri (10 kHz - 10 MHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp