ECE R-17 Koltuklar, Bağlantıları ve Koltuk Başlıkları Konusunda Motorlu Taşıtların Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-17 Koltuklar, Bağlantıları ve Koltuk Başlıkları Konusunda Motorlu Taşıtların Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-17 regülasyonu, araçların koltuklar, ankrajları ve herhangi bir koltuk başlıklarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu yasal düzenleme, belli kategorilerdeki araçların koltukları ve ankrajların gücü ile baş dayanakları ve koltuk arkalıklarının arka kısımlarının tasarımını ve yolcuları bu tehlikelerden korumak için tasarlanan cihazların tasarımını kapsamaktadır. Yan veya arkaya bakan koltuklar ile bu koltuklara takılan baş destekleri bu regalüsyonun dışındadır. Bu açıdan bir araç tipinin onaylanması için başvuru, aracı üreten firma veya usulüne uygun olarak onaylanmış temsilcisi tarafından yapılmaktadır. Başvuru sırasında koltukların tasarımı, ankrajları ve ayarlama, yer değiştirme ve kilitleme sistemleri ile ilgili olarak araç tipinin ayrıntılı açıklaması ve varsa bölümleme sisteminin ayrıntılı bir açıklaması ve çizimleri, ayrıca koltukların, araçtaki demirlerin ve ayarlama, yer değiştirme ve kilitleme sistemlerinin uygun bir ölçekte ve yeterince ayrıntılı olarak çizimleri sunulmak zorundadır. Araçta eğer sökülebilir bir baş desteğine sahip bir koltuk varsa özellikle dolgu malzemesinin yapısı ayrıntılı olarak açıklanmalı ve başlığın koltuk üzerine monte edilmesi için konumu, desteğin türü ve bağlantı parçaları ayrıntılı şekilde açıklanmalıdır.

ECE R-17 Koltuklar, Bağlantıları ve Koltuk Başlıkları Konusunda Motorlu Taşıtların Onayı

Bu regülasyona uygun olarak onaylanmak üzere gönderilen aracın ilgili gereksinimleri karşılaması halinde (koltuk başlıkları takılmış halde), araç tipi onaylanmaktadır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-17 Koltuklar, bağlantıları ve koltuk başlıkları konusunda motorlu taşıtların onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-17 Koltuklar, bağlantıları ve koltuk başlıkları konusunda motorlu taşıtların onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp