Çorap Aşınma Testi
Fiziksel Test Hizmetleri

Çorap Aşınma Testi

Çorapların birçok yararı bulunmaktadır: ayakları sıcak tutar, ayakları mikrop ve zararlılardan korur, ayakkabıları mikrop ve lekelere karşı korur, ayaktaki stresi azaltır ve nemi yönetir. Kısaca ayakları ve ayakkabıyı koruyan özellikere sahiptir. Ancak bu yararların elde edilmesi mutlaka kalitesine ve performansına bağlıdır. Kalite ve performans ise genel olarak iplik seçiminden işçiliğine ve tasarımına kadar bir dizi çabaya bağlıdır.

Çorap Aşınma Testi

Çoraplar her ne kadar bir moda aksesuarı olarak düşünülse de aslında ayak koruma ve rahatlık için kritik bir öneme sahiptir. İyi tasarlanmış ve üretilmiş çoraplar, ayak cildini ve yumuşak dokuları korur, baskıdaki kuvveti azaltarak ayakları korur ve çarpma ve kesme kuvvetlerine karşı ayak tabanını korur. Aynı zamanda her ayağın altında bulunan 125 bin ter bezinin ürettiği nemi yönetmeye yardımcı olur. Ayak terlemesi cildi yumuşatır ve ayakları yaralanmalara karşı daha savunmasız hale getirir. Yürüme ve koşma sırasında, ayaklar her adımda genişler, uzar ve düzleşir, dinlenme sırasında ise orijinal şekillerine ve boyutlarına döner. Ayağın bu dinamik yapısı göz önünde tutularak tasarlanan ve üretilen çoraplar, ayakkabıların içinde hareket ederken ayakların korunmasına yardımcı olmaktadır.

Bu sayılan özellikler çorabın fiziksel özellikleridir. Bu fiziksel özelliklerden biri de çorapların aşınmasıdır. Bütün bu özellikler gelişmiş laboratuvarlarda test edilebilmektedir. Bu testlerde genelde Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından tasarlanan TS 401 Tekstil Mamulleri - Çoraplar standardı dikkate alınmaktadır.

EUROLAB, fiziksel test hizmetleri kapsamında çorap aşınma test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Fiziksel test hizmetleri kapsamında verilen çorap aşınma test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka fiziksel tekstil test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp