MIL-STD-196 Testleri (Birleşik Elektronik Tip Belirleme Sistemi, JETDS)
Askeri Testler

MIL-STD-196 Testleri (Birleşik Elektronik Tip Belirleme Sistemi, JETDS)

MIL-STD-196 standardı, birleşik elektronik tip belirleme sistemi (JETDS, Joint Electronics Type Designation System) altındaki elektronik ürünleri kapsamaktadır. Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde her türlü ekipman, elektronik sistem, alt sistem ve benzer ekipman için, MIL-STD-196 askeri standardı ile tarif edilen ve birleşik elektronik tip belirleme sistemi adı verilen bir sınıflandırma yöntemi kullanılımaktadır. Bu yöntemde ekipmanın görevi, takılı olduğu platform, harf ve sayılardan oluşan bir kod ile gösterilmektedir.

MIL-STD-196 Testleri (Birleşik Elektronik Tip Belirleme Sistemi, JETDS)

Örneğin AN / ARC-210 (V) kodlaması hava kaynaklı, çok modlu, UHF / VHF alıcı vericiyi tanımlamaktadır. Buradaki AN harfleri ordu ve deniz kuvvetlerini, A pilotlu uçağı, R radyo sistemini, C iletişim sistemini, 210 modelin tasarım numarasını ve (V) çeşitli değişkenlerin veya yapılandırmaların mevcut olduğunu ifade etmektedir.

AN/APG-68 kodlaması ise, pilotlu uçağa monteli, radar sistemlerinden 68 model numaralı atış kontrol radarını ifade etmektedir.

MIL-STD-196 standardı başlıca şu ekipmanları kapsamaktadır: telsizler, radar, elektronik ve elektromekanik bilgisayarlar, uçuş kontrolü ve uçakların, güdümlü füzelerin, gemilerin ve uzay araçlarının navigasyon cihazları, silah kontrol sistemleri, elektronik karşı önlemler, radyoaktif algılama cihazları, kızılötesi cihazlar, lazerler, meteorolojik ekipman, manyetik kuvvetlendirici ve tespit ekipmanı, kablolu iletişim sistemleri, televizyonlar, fiber optik ve ilgili ekipmanlar, robotik ekipmanlar ve radyo frekansı spektrumunda gürültü ve parazit tespiti için ekipman.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-196 testleri (birleşik elektronik tip belirleme sistemi, JETDS) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-196 testleri (birleşik elektronik tip belirleme sistemi, JETDS) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp