ECE R-58 Araç Arka Koruma Donanımı Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-58 Araç Arka Koruma Donanımı Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-58 regülasyonu, araç arka koruma donanımı onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme başlıca şu araç ve ekipman ile ilgili tek tip hükümler içermektedir:

ECE R-58 Araç Arka Koruma Donanımı Onayı

  • Arka alt koruma cihazları
  • Onaylanmış tipte arka alt koruma cihazları ile ilgili araçlar
  • Arka alt koruma ile ilgili araçlar

Bu teknik düzenleme, şu araç kategorileri için uygulanmaktadır:

  • M kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan araçlar)
  • N kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu ve yük taşıma amaçlı kullanılan araçlar)
  • O1 kategorisi araçlar (bir motorlu araç tarafından çekilen ve yük taşıma amaçlı kullanılan, dörtten az tekerleği bulunan ve azami ağırlığı 0.75 tonu geçmeyen motorsuz araçlar)
  • O2 kategorisi araçlar (bir motorlu araç tarafından çekilen ve yük taşıma amaçlı kullanılan, dörtten az tekerleği bulunan ve azami ağırlığı 0.75 tonu geçen ancak 3.5 tonu geçmeyen motorsuz araçlar)

Araç arka koruma donanımı onay başvurusu, üretici firma veya yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında arka koruma donanımının teknik özellikleri, boyutları, çizimleri ve kurulum yöntemi ve arka koruma donanımının bir örneği, onay işlemlerini yapacak teknik servise sunulmalıdır.

Arka koruma donanımı, aracın arkasında birkaç konuma sahip olacak şekilde tasarlanabilir. Bu durumda, istenmeden herhangi bir pozisyon değişikliğinin önlenmesi için servis pozisyonunda sabitleme garantili bir yöntem kullanılmalıdır.

Teknik servis, tip onayı vermeden önce, üretim uygunluğunun etkin kontrolünü yapmakta ve yeterli düzenlemelerin varlığını doğrulamaktadır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-58 Araç arka koruma donanımı onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-58 Araç arka koruma donanımı onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp