Dimetil Fumarat (DMFu) Testi
Kimyasal ve Ekolojik Testler

Dimetil Fumarat (DMFu) Testi

Dimetil fumarat (DMFu), nemli iklimlerde depolama veya taşıma sırasında küf oluşumunu önlemek için ve mobilya veya ayakkabı üretiminde bir biyosit olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, cilt temasından sonra gösterdiği alerjik reaksiyonlar yüzünden bu bileşiği içeren tüketici ürünlerinin 1998 yılından bu yana Avrupa Birliği ülkelerinde üretilmesine ve ithal edilmesine izin verilmemektedir.

Dimetil Fumarat (DMFu) Testi

Buna rağmen dimetil fumarat, klinik uygulama sonuçlarına göre tıbbi otoriteler tarafından sedef hastalığı ve multiple skleroz hastalığının tedavisinde kullanılmaya devam etmektedir.

Dimetil fumarat ile kirlenmiş yüzeylere cildin temas etmesi durumunda bu kimyasal bileşik cilt tarafından emilerek kana karışmaktadır. Aynı zamanda buharlaşabildiği için solunması durumunda da indan vücuduna girmektedir. Dimetil fumaratın insan sağlığı üzerindeki başlıca etkileri şunlardır: Cilt ile temasında sağlığa zararlıdır, cilt tahrişine neden olur, alerjik cilt reaksiyonlarına neden olabilir, ciddi derecede göz tahrişine neden olur, solunum tahrişine neden olabilir ve sucul ortamda uzun süre kalıcıdır ve toksik etki gösterir. Bu bileşik, çok düşük konsantrasyonlarda bile güçlü alerjik tepkilere yol açabilmektedir.

Bu özellikleri yüzünden dimetil fumarat (DMFu), Amerikan Kimya Derneği tarafından geliştirilen CAS kayıt numaraları sisteminde zararlı madde olarak tanımlanmıştır.

Çeşitli sektörlerde yaygın olarak mobilya, tekstil, ayakkabı, deri ve aksesuar ürünlerinde, ürünün saklanması veya taşınması sırasında meydana gelecek küf ve mantar oluşumunu engellemek için kullanılmaktadır.

EUROLAB, kimyasal ve ekolojik test hizmetleri kapsamında dimetil fumarat (DMFu) test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Kimyasal ve ekolojik test hizmetleri kapsamında verilen dimetil fumarat (DMFu) test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka tekstil test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp