ECE R-56 Moped Farlarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-56 Moped Farlarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-56 regülasyonu, moped farlarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, mopedler ve bu şekilde çalışan araçlar için farların onaylanmasına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Bu regülasyon, mopedlerde ve bu şekilde üretilmiş araçlarda kullanılan ve filaman lambalar kullanan farların onaylanması için geçerlidir. Bu tür farlar, üretici firma isim veya markası, optik sistemin özellikleri ve optik etkileri, yansıma, kırılma veya absorpsiyon yoluyla değiştirebilen bileşenlerin kullanılmasına göre birbirinden farklılık göstermektedir. Bu özellikleri aynı olmak üzere farların yaydığı ışığın rengindeki bir değişiklik, far tipinde bir değişiklik oluşturmaz.

ECE R-56 Moped Farlarının Onayı

Moped farlarının onay başvurusu, üretici firma ya da yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında türün tanımlanmasına izin verecek kadar ayrıntılı çizimler, farların moped üzerindeli pozisyonunu gösteren şemalar, ön ve çapraz yanal farlardaki merceğin optik yivlerinin ve prizmaların şematik gösterimi ve özellikle kullanılan filaman lambasının sınıfını belirten kısa bir teknik açıklama, onay işlemlerini yapacak teknik servise sunulmalıdır. Ayrıca teknik servisin talep etmesi durumunda renksiz lensli iki cihaz teknik servise sunulmalıdır. Teknik servis, tip onayı vermeden önce, üretim uygunluğunun etkin kontrolünü yapmakta ve yeterli düzenlemelerin varlığını doğrulamaktadır.

Onay için gönderilen farların üzerine başvuru sahibinin ticari adı veya markası ve kullanılan filaman lambasının kategorisi, açıkça, okunaklı ve silinmez bir şekilde yazılmalıdır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-56 Moped farlarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-56 Moped farlarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp