ECE R-73 Yan Koruma Konusunda Yük Taşıtlarının, Römorkların ve Yarı Römorkların Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-73 Yan Koruma Konusunda Yük Taşıtlarının, Römorkların ve Yarı Römorkların Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-73 regülasyonu, yan koruma konusunda yük taşıtlarının, römorkların ve yarı römorkların onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, şu tip araçların onaylanmasına yönelik tek tip hükümler içermektedir:

ECE R-73 Yan Koruma Konusunda Yük Taşıtlarının, Römorkların ve Yarı Römorkların Onayı

  • Yanal koruma cihazları ile ilgili araçlar
  • Yanal koruma cihazları
  • Bu regülasyonun ikinci bölümüne göre onaylanmış bir tipte yanal koruma cihazları kurulumu ile ilgili araçlar

Söz konusu teknik düzenleme şu araç kategorileri için geçerlidir:

  • N2 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, yük taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 12 tonu aşmayan araçlar)
  • N3 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, yük taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 12 tonu aşan araçlar)
  • O3 kategorisi araçlar (bir motorlu araç tarafından çekilen ve yük taşıma amaçlı kullanılan, dörtten az tekerleği bulunan ve azami ağırlığı 3.5 tonu geçen ancak 10 tonu geçmeyen motorsuz araçlar)
  • O4 kategorisi araçlar (bir motorlu araç tarafından çekilen ve yük taşıma amaçlı kullanılan, dörtten az tekerleği bulunan ve azami ağırlığı 10 tonun üzerinde olan motorsuz araçlar)

Bu regülasyon yarı römork traktörler için ve pratik nedenlerle yanal koruma cihazları konulamayan özel amaçlarla tasarlanan araçlar için geçerli değildir.

Onay işlemleri için başvuru, üretici firma veya onaylanmış temsilcisi tarafından yapılır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-73 Yan koruma konusunda yük taşıtlarının, römorkların ve yarı römorkların onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-73 Yan koruma konusunda yük taşıtlarının, römorkların ve yarı römorkların onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp