RE101 Işıma Yoluyla Yayınım Manyetik Alan Testleri (30 Hz - 100 kHz)
MIL-STD-461 Testleri

RE101 Işıma Yoluyla Yayınım Manyetik Alan Testleri (30 Hz - 100 kHz)

RE101 ışıma yoluyla yayınım manyetik alan standardı, elektrikli veya elektronik bir cihazdan ve üzerindeki kablolardan havaya yayılan istenmeyen sinyalleri ölçmek için bir test yöntemi sunmaktadır. Eğer kontrol edilmezse, bu sinyaller başka ekipman kablolarına bağlanır veya ekipman şasisine ve iç iletkenlere girebilir. Bu tür sinyaller, ekipman iletkenlerinde akımı indükleme potansiyeline sahiptir ve her iki alanda da zararlı girişime neden olmaktadır.

RE101 Işıma Yoluyla Yayınım Manyetik Alan Testleri (30 Hz - 100 kHz)

RE101 ışıma yoluyla yayınım manyetik alan test yöntemi, test edilen ekipmandan 1 metre uzakta bulunan manyetik halka anteni ile 30 Hz ila 100 kHz frekans aralığını kapsamaktadır.

Bu gereksinim, elektrik kablo arayüzleri de dahil olmak üzere ekipman ve alt sistem kasalarından yayılan emisyonlar için uygulanmaktadır. Bu test yöntemi antenlerden gelen radyasyon için geçerli değildir. Bu test yöntemi, test edilen ekipman ve bununla ilişkili elektriksel arayüzlerden kaynaklanan manyetik alan emisyonlarının, belirtilen değerleri aşıp aşmadığını doğrulamak için kullanılmaktadır.

Kısaca RE101 ışıma yoluyla yayınım manyetik alan test yöntemi, elektrik kablo arayüzleri dahil olmak üzere tüm ekipman ve alt sistem kasalarından yayılan emisyonlar için geçerlidir. Donanma uçakları arasında bu gereklilik sadece ASW özelliği olan hava taşıtları için geçerlidir.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında RE101 ışıma yoluyla yayınım manyetik alan testleri (30 Hz - 100 kHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen RE101 ışıma yoluyla yayınım manyetik alan testleri (30 Hz - 100 kHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp