ECE R-8 Motorlu Taşıtların Halojen Filamanlı Farlarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-8 Motorlu Taşıtların Halojen Filamanlı Farlarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-8 regülasyonu, motorlu taşıtların halojen filamanlı farlarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Trafik akışının hem sağ hem de sol yöndeki gerekliliklerini yerine getirmek için tasarlanan farlar, aracın veya filaman lambasının optik ünitesinin reflektördeki iki ayarını belirten işaretleri taşımak zorundadır. Bu işaretler, sağ trafik için R / D harflerinden ve sol trafik için L / G harflerinden oluşmaktadır.

ECE R-8 Motorlu Taşıtların Halojen Filamanlı Farlarının Onayı

Söz konusu regülasyona göre farlar, öngörülen fotometrik özelliklerini korumak ve normal kullanımda maruz kalabilecekleri titreşimlere rağmen iyi çalışır durumda olacak şekilde tasarlanmalı ve üretilmelidir. Farlar, araçlara kendileri için geçerli olan kurallara uyacak şekilde ayarlanmaları için bir cihaza yerleştirilmelidir.

Filament lambaların reflektöre sabitlendiği parçalar, karanlıkta bile, filament lambaların doğru şekilde sabitlenebileceği şekilde yapılmalıdır. Ayrıca filament lamba tutucusu, IEC standartlarında verilen boyut özelliklerine uygun olmalıdır. Ön farlar, 12 V nominal voltaj için tasarlanmış standart filament lambalar ile kontrol edilmelidir. Ön farın kontrolü sırasında, filaman lambanın terminallerindeki voltaj, belirtilen özelliklere sahip olacak şekilde ayarlanmalıdır. Fotometrik gereksinimler, far ile birlikte tedarik edilebilecek en az bir standart 12 voltluk filaman lambası ile karşılanırsa, far tatmin edici düzeyde kabul edilmektedir. Filamentin standart boyutları söz konusu yasal düzenlemede yer almaktadır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-8 Motorlu taşıtların halojen filamanlı farlarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-8 Motorlu taşıtların halojen filamanlı farlarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp