ECE R-78 L Sınıfı Taşıtlarda Frenleme Düzeni Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-78 L Sınıfı Taşıtlarda Frenleme Düzeni Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-78 regülasyonu, L sınıfı taşıtlarda frenleme düzeni onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, şu kategorilerdeki araçların frenleme sistemi ile ilgili onaylama işlemleri için tek tip hükümler içermektedir. Bu teknik düzenleme şu araç kategorileri için geçerlidir:

ECE R-78 L Sınıfı Taşıtlarda Frenleme Düzeni Onayı

  • L1 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den az veya eşit olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçmeyen iki tekerlekli motorlu araçlar)
  • L2 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den az veya eşit olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçmeyen üç tekerlekli motorlu araçlar)
  • L3 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçen iki tekerlekli, sepetsiz motorlu araçlar)
  • L4 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçen iki tekerlekli sepetli motorlu araçlar)
  • L5 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçen üç tekerlekli motorlu araçlar)

Bu regülasyon engelliler için donatılmış araçları kapsamamaktadır.

Onay için başvuru, üretici firma veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında araç tipinin açıklaması, araç ve motor tipini tanımlayan numara ve semboller, frenleme sistemini oluşturan, uygun şekilde tanımlanmış bileşenlerin bir listesi, fren sisteminin bir şeması ve bileşenlerinin araç üzerindeki konumunun bir şeması teknik servise verilmelidir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-78 L sınıfı taşıtlarda frenleme düzeni onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-78 L sınıfı taşıtlarda frenleme düzeni onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp