CS109 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Yapı Akımı Testleri (60 Hz - 100 kHz)
MIL-STD-461 Testleri

CS109 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Yapı Akımı Testleri (60 Hz - 100 kHz)

CS109 iletkenlik yoluyla alınganlık yapı akımı standardı, 100 kHz veya daha düşük bir çalışma frekansı aralığına ve 1 μV veya daha düşük bir çalışma hassasiyetine sahip ekipman ve alt sistemler için bir test yöntemi açıklamaktadır. Elde taşınan ekipman bu standardın kapsamına girmemektedir. Bu test yöntemi, test edilen ekipmanın yapı akımlarına dayanma yeteneğini doğrulamak için kullanılmaktadır.

CS109 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Yapı Akımı Testleri (60 Hz - 100 kHz)

CS109 testinin amacı, bir cihazın, kasasında 60 Hz ila 100 kHz frekans aralığında akan akımı tolere edebilme kabiliyetini tespit etmektir. Şasi akımı, iç devrelere yayılabilmekte ve cihaz performansını etkileyebilen bir manyetik alan yaratmaktadır. Bu test yöntemi, ilk olarak 1980 yılında uygulanmıştır ve bugüne kadar bir değişiklik olmamıştır. Birçok duyarlılık testinde olduğu gibi burada da üretici firma tarafından bir cihaz performans şartnamesi oluşturulmalı ve cihazın standart çalışmasında kabul edilebilir olarak ölçülebilir bir geçiş veya başarısızlık sapması tespit edilmelidir.

CS109 iletkenlik yoluyla alınganlık yapı akımı standadı, gemiler, denizaltılar, uçaklar, askeri uçaklar, deniz kuvvetleri uçakları, hava kuvvetleri uçakları, fırlatma araçları dahil uzay sistemleri ve kara, deniz ve hava kuvvetleri ekipmanlarını kapsamaktadır.

Bu standart aynı zamanda IEC 61000-4-16 standardı ile paralellik göstermektedir (Elektromanyetik uyumluluk (EMU) - Bölüm 4-16: Deney ve ölçme teknikleri - 0 hz ila 150 khz frekans aralığında iletilen ortak mod bozulumlar için bağışıklık deneyleri).

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CS109 iletkenlik yoluyla alınganlık yapı akımı testleri (60 Hz - 100 kHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CS109 iletkenlik yoluyla alınganlık yapı akımı testleri (60 Hz - 100 kHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp