UL Testleri
Üretim Sanayi Testleri

UL Testleri

UL ifadesi, Underwriters Laboratuvarları anlamına gelen Underwriters Laboratories ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Bu kuruluş binden fazla ürün standardı geliştirmiş ve ulusal ve uluslararası standartların geliştirilmesine aktif olarak destek vermiştir. Underwriters Laboratuvarları’nın (UL) her yıl denetlediği ve test ettiği ürün sayısı 600 binin üzerindedir.

UL Testleri

Tüketiciler ve düzenleyici otoriteler, güvenlik konularında bu kutruluşu lider olarak kabul etmektedir. UL, araştırma, teknoloji, güvenlik ve eğitim girişimleri ile, müşteriler, düzenleyiciler, sigorta şirketleri, perakendeciler, tüketiciler ve ilgili bütün taraflar ile yakın çalışmaktadır. UL’nin hizmetleri, yüz civarında ülkede, ulusal ve bölgesel güvenlik sertifikası, yönetim sistemi kaydı, performans testi, EMC, çevre ve insan sağlığı, su kalitesi ve ticari denetim alanlarında test, danışmanlık ve eğitim gibi hizmetleri kapsamaktadır.

UL standartları, sanayi, devlet, sigorta grupları, tüketiciler, diğer ilgili taraflar ve toplum olmak üzere geniş bir yelpazedeki çıkarları temsil etmektedir. UL’nin standartlarının birçoğu Amerikan Ulusal Standartları veya ANSI standartları olarak tanınmaktadır. ANSI / UL standartları bu çabaların bir sonucudur.

Underwriters Laboratuvarları (UL) genel olarak şu ekipman türlerini ele alan standartlar geliştirmektedir: elektrik parçaları, elektronik ekipman, tel ve kablolar, çeşitli cihazlar, bilgi teknolojileri donanımı, yangından korunma ekipmanları, yangın söndürme cihazları, sinyal ve alarmlar ve tehlikeli mekanlarda kullanım için donanım.

Underwriters Laboratuvarları’nın yayınladığı güvenlik standartlarının sayısı 830 civarındadır ve bu standarların 100’e yakını Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) standartları ile uyumlu hale getirilmiştir.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında UL test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen UL test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp