ECE R-31 Simetrik Olmayan Geçiş Hüzmesi ve/veya Sürüş Hüzmesi Yayan Motorlu Araç Halojen Atom Farlarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-31 Simetrik Olmayan Geçiş Hüzmesi ve/veya Sürüş Hüzmesi Yayan Motorlu Araç Halojen Atom Farlarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-31 regülasyonu, simetrik olmayan geçiş hüzmesi ve/veya sürüş hüzmesi yayan motorlu araç halojen atom farlarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenlemeye göre halojen sızdırmaz far ünitesi, bir cam, metal veya başka malzemeden bir reflektör, bir optik sistem ve bir veya daha fazla halojen ışık kaynağı içeren bileşenlerden oluşan bir far anlamına gelmektedir. Bu farlar kısa huzmeli veya uzun huzmeli olabilir.

ECE R-31 Simetrik Olmayan Geçiş Hüzmesi ve/veya Sürüş Hüzmesi Yayan Motorlu Araç Halojen Atom Farlarının Onayı

Simetrik olmayan kısa ve/veya uzun huzme yayan motorlu araç halojen atom farlarının onay başvurusu, bunları üreten firma veya onun usulüne uygun şekilde onaylanmış temsilcisi tarafından yapılır. Söz konusu regülasyon, halojen atom farlar, sadece kısa veya sadece uzun huzme sağlaması amaçlanan farlar ya da hem sağ hem de soldan akan trafik ya da her ikisi için amaçlanan farların onaylanması ile ilgili tek tip hükümler içermektedir. Başvuru sırasında, ürünün tanımlanması ve eğer varsa, mercek kalıplama detayları ile birlikte, farın önden ve enine kesitin görünüşünü içeren çizimler ve farın öngörülen pozisyonunu gösteren resimler sunulmalıdır. Test için verilecek her örnek, bu regülasyonda belirtilen gerekliliklere uygun olmalıdır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-31 Simetrik olmayan geçiş hüzmesi ve/veya sürüş hüzmesi yayan motorlu araç halojen atom farlarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-31 Simetrik olmayan geçiş hüzmesi ve/veya sürüş hüzmesi yayan motorlu araç halojen atom farlarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp