Hava Kalitesi Testleri
Çevre Test Laboratuvarı Hizmetleri

Hava Kalitesi Testleri

Hava kalitesi testleri, ofisler, okullar, ulaşım tesisleri, alışveriş merkezleri, hastaneler, çocuk bakım evleri ve imalathanelerin hava kalitesini test ve analiz etmek amacı ile yapılmaktadır. Özellikle çalışma ortamlarında hava kalitesini test etmenin bu kadar önemli olmasının nedeni, çalışanların performansını ve müşterilerin refahını doğrudan etkilediği içindir.

Hava Kalitesi Testleri

Hava kalitesi aynı zamanda kritik bir bileşendir. Kötü iç hava kalitesi, insanların sağlığını ve doğal çevreyi olumsuz şekilde etkilemekte ve işletme ve ekonomi için önemli bir maliyet oluşturmaktadır. Avustralya’da yapılan bir çalışmaya göre kötü iç hava kalitesi maliyeti, yılda 12 milyar dolara ulaşmaktadır.

Çalışma ortamları ve tesislerin hava kalitesinin sağlıklı olmasını sağlamak, genel iş sağlığı ve güvenliğinin kritik bir faktörüdür. Hava kirleticileri, gözlerde ağrı, burun ve boğazda yanma, vücutta baş ağrısı veya yorgunluk gibi sağlık problemlerine neden olmaktadır. Birçok kirletici, alerjilere, solunum hastalıklarına, kalp hastalıklarına, kansere ve uzun vadeli başka rahatsızlıklara neden olmakta veya var olan rahatsızlıkları daha da kötüleştirmektedir.

Ofislerde ve iş yerlerinde düşük hava kalitesi, yürürlükte olan yasal düzenleme esasları gereğince tesis yöneticileri, işletme yöneticileri, işverenler ve HVAC (ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme) firmaları için kritik bir sorun haline gelmiştir.

Binalardaki yaygın kirleticiler ve kirletici kaynakları şu şekilde sıralanabilir: nemden kaynaklanan küfler ve bakteriler, asbest ve toz, partiküller, araç egzozu, temizlik ürünleri, fotokopi makineleri, gaz ve duman, tarım ilaçları, solventler ve diğer kimyasal maddeler.

EUROLAB, çevre test laboratuvarı hizmetleri kapsamında hava kalitesi test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Çevre test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen hava kalitesi test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka çevre test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp