MIL-STD-1388-2B Testleri (Lojistik Destek Analizi Kaydı İçin DOD Gereklilikleri)
Askeri Testler

MIL-STD-1388-2B Testleri (Lojistik Destek Analizi Kaydı İçin DOD Gereklilikleri)

MIL-STD-1388-2B askeri standardı, lojistik destek analizi kaydı için ABD Savunma Bakanlığı gerekliliklerini açıklayan bir standarttır. Bu standart da lojistik destek analizi verilerinden oluşan raporları ve otomatik lojistik destek analizi verilerinin iletimini ve teslimatını ve otomatik veri işleme özelliklerini tanımlamaktadır. Bu askeri standart, ABD Savunma Bakanlığı’nın (DOD) tüm birimleri ve departmanları tarafından onaylanmıştır.

MIL-STD-1388-2B Testleri (Lojistik Destek Analizi Kaydı İçin DOD Gereklilikleri)

Söz konusu standart, lojistik destek analizi için veri tanımları, veri alanı uzunlukları ve formatlarını açıklamaktadır. Ayrıca bu verilerden oluşturulan raporları, otomatik verilerin iletimini ve teslimatını ve ilişkisel tabloları ve otomatik veri işleme özelliklerini tanımlamaktadır.

MIL-STD-1388-2B standardının amacı, lojistik destek analizi verilerinin geliştirilmesi ve iletilmesi için tek tip gereksinimler oluşturmaktır. Bu standardın gereklilikleri, büyük sistem veya ekipman programlarına, ana değişiklik programlarına ve uygulanabilir araştırma ve geliştirme projelerine uygulanabilir.

Daha sonra MIL-PRF-49506 performans özellikleri, lojistik yönetim bilgileri başlığı ile yeni bir standart yayınlanmış ve bu standart, MIL-STD-1388-2B standardının yerine hayata geçirilmiştir. Bu standart, resmi kuruluşların lojistik yönetimi işlevlerini yerine getirmesi için gereken bilgileri açıklamaktadır. Bu şartnamenin temeli, ABD Savunma Bakalığı’na (DOD), müteahhitlerden sağlanan destek ile ilgili mühendislik ve lojistik verilerini elde etmek için bir yöntem oluşturmaktadır. Savunma Bakalığı bu verileri, kurum içi sağlama, kataloglama ve ürün yönetimi gibi mevcut malzeme yönetimi süreçlerinde kullanmaktadır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-1388-2B testleri (lojistik destek analizi kaydı için DOD gereklilikleri) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-1388-2B testleri (lojistik destek analizi kaydı için DOD gereklilikleri) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp