ECE R-86 Aydınlatma ve Işıklı Sinyal Cihazlarının Montajı Konusunda Tarım veya Orman Traktörlerinin Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-86 Aydınlatma ve Işıklı Sinyal Cihazlarının Montajı Konusunda Tarım veya Orman Traktörlerinin Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-86 regülasyonu, aydınlatma ve ışıklı sinyal cihazlarının montajı konusunda tarım veya orman traktörlerinin onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, tarımsal veya ormancılık araçlarının aydınlatma ve ışıklı işaretleme cihazlarının montajı ile ilgili onayına ilişkin tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-86 Aydınlatma ve Işıklı Sinyal Cihazlarının Montajı Konusunda Tarım veya Orman Traktörlerinin Onayı

Bu regülasyon şu kategorilerdeki araçlarda aydınlatma ve ışıklı sinyal cihazlarının montajı ile ilgili olarak geçerlidir:

  • R kategorisi araçlar (tarım ve ormancılıkta kullanılan römorklar)
  • S kategorisi araçlar (tarım ve ormancılıkta kullanılan ve traktör tarafından çekilen tarım alet ve makinaları)
  • T kategorisi araçlar (tarım ve orman traktörleri)

Lambaların montajı ile ilgili olarak bir araç tipinin onaylanması için başvuru, araç üreticisi veya usulüne uygun olarak onaylanmış temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru ile birlikte, araç tipinin açıklaması, aydınlatma ve sinyalizasyon ekipmanını oluşturması amaçlanan cihazların listesi, her fonksiyon için eşdeğer cihaz açıklamaları ve bir bütün olarak aydınlatma ve sinyalizasyon tesisatının şeması ve araç üzerindeki konumunu gösteren şemalar teknik servise verilmelidir. Gerekirse, bu regülasyona uygunluğunu doğrulamak için, aydınlatıcı yüzeyi, ışık yayan yüzeyi, referans ekseni ve referans merkezini gösteren çizimler de teknik servise sunulmalıdır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-86 Aydınlatma ve ışıklı sinyal cihazlarının montajı konusunda tarım veya orman traktörlerinin onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-86 Aydınlatma ve ışıklı sinyal cihazlarının montajı konusunda tarım veya orman traktörlerinin onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp